Czajtokarczuk, Noc Performerów i nowy cykl wrocławskich kryminałów [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-11-29 11:55 | Zmodyfikowano: 2019-11-29 11:58
A|A|A

DAB+ Literatura

Po 16:00 naszym gościem była Katarzyna Kabat, szefowa promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, która opowiedziała o ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”, projekcie „U prząśniczki siedzą… i miksują” poświęconym życiu i twórczości Stanisława Moniuszki – już 4 grudnia zawita do nas Aleksandra Moniuszko, akcji #czajtokarczuk, przygotowania do Festiwalu Podróżniczego Równoleżnik Zero // Ameryka Południowa i innych ciekawostki z życia wrocławskich bibliotek i bibliotekarzy.

Po godzinie 17:00 naszym gościem był Marcin Czerwiński, założyciel i do niedawna redaktor naczelnego czasopisma "Rita Baum", obecnie szef i koordynator strony literacko-artystycznej plazaciemnia.pl oraz juror konkursu na Najpiękniejszą Książkę "Pióro Fredry", której rozstrzygnięcie już za tydzień. Nasz gość jest także pomysłodawcą Nocy Performerów, która po raz pierwszy zorganizowano dla lata temu niezależnej galerii Brzuch. W tym roku na Noc Performerów zapraszają Plaża_ciemnia i OKiS 12 grudnia do D.K. Luksus przy ul. Wita Stwosza 16.

Seria brutalnych morderstw, pozornie niepowiązane ze sobą ofiary, brak wyraźnego motywu zbrodni. Sprawca nie zostawia po sobie żadnych śladów, oprócz tych, które chce zostawić. Tak zaczyna się "Iluzja", już drugą po "Martwym sadzie" część cyklu powieściowego Cienie Przeszłości (a wkrótce ukaże się część trzecia pt. "Totentanz"), którą publikuje wydawnictwo Bukowy Las.. Po godzinie 18:00 naszym gościem był autor cyklu kryminałów Mieczysław Gorzka - od trzydziestu lat wrocławianin, z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania piwowar i astronom amator, który interesuje się fizyką kwantową, kosmologią, i... średniowieczną historią Wrocławia i Śląska.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama