Puchar Polski w szpadzie: zwycięstwo wrocławianina

WK, PAP | Utworzono: 2019-12-02 07:11
A|A|A

fot. Wikipedia

Rutz w finale przegrała z Martyną Swatowską z AZS AWF Katowice 13:15. Triumfatorka dwie wcześniejsze walki rozstrzygnęła na swoją korzyść jednym trafieniem, w tym 15:14 z Ukrainką Julią Swistil w półfinale.

Po dwóch zawodach liderką klasyfikacji generalnej jest Aleksandra Zamachowska (AZS AWF Kraków). W stolicy była trzecia, po półfinałowej porażce z Rutz 11:15. W ćwierćfinale z kolei zwyciężyła 15:10 Ewę Trzebińską (AZS AWF Katowice), najwyżej notowaną z Polek w światowym rankingu i liderkę krajowej listy klasyfikacyjnej.

Zamachowska ma 118 punktów i o osiem wyprzedza Rutz oraz o 13 Swatowską.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Bielec (AZS Wratislavia Wrocław). W finale pokonał Radosława Zawrotniaka (AZS AWF Kraków) 15:9.

Teoretycznie najtrudniejszą przeprawę późniejszy zwycięzca miał w 1/16 finału, kiedy trafił na klubowego kolegę Daniela Marcola i wygrał 15:14. Z kolei w półfinale jego rywal Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) nie dokończył pojedynku wskutek kontuzji.

Bielec z dorobkiem 118 pkt zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji PP KGHM Tour. Drugi jest Mateusz Nycz (Piast Gliwice) - 80, a trzeci z 78 zwycięzca pierwszego turnieju w Szczecinie Karol Kostka (Cracovia 1906), który w Warszawie był 15. Z kolei Zawrotniak opuścił pierwsze zawody.

Trzecie turnieje w szpadzie, z czterech zaplanowanych w cyklu 2019/20, odbędą się w lutym w Katowicach.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama