Zimowe występy dolnośląskich zawodniczek

BT, IAR | Utworzono: 2019-12-13 19:36

Drużyna sprinterek w składzie: Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik - zajęła 4. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Nagano. Zwyciężyły Holenderki przed Rosjankami i gospodyniami - Japonkami. Holenderki triumfowały również w klasyfikacji końcowej konkurencji, gromadząc w dorobku 468 punktów. 2. - Rosjanki (444 pkt), a 3. - Chinki (338 pkt). Polki zostały sklasyfikowane na 7. pozycji (182 pkt).

Kaja Ziomek startowała także indywidualnie w wyścigu na 500 metrów. Lubinianka w słabszej grupie B zajęła trzecie miejsce.

Z kolei w austriackim Hochfilzen trwa Puchar Świata w biathlonie. Włoszka Dorothea Wierer wygrała sprint na dystansie 7,5 km popełniając jeden błąd na strzelnicy i wyprzedziła o 5,9 sekundy Norweżkę Ingrid Landmark Tandrevold (0 błędów). Podium uzupełniła Rosjanka Swietłana Mironowa (1 błąd), gorsza od zwyciężczyni o 18,3 sekundy.

Najlepsza z Polek - Kinga Zbylut była 14. (0 błędów, +49,5 sek.). Kamila Żuk - 16. (1 błąd, +51,7 sek.), a Magdalena Gwizdoń - 63. (1 błąd, +2:15,0).

Ogromny pech spotkał Monikę Hojnisz-Staregę. Polska biathlonistka, która podczas pierwszego strzelania była bezbłędna, przy drugim miała problemy z karabinem. Po wymianie broni 28-latka oddała pięć niecelnych strzałów, a następnie wycofała się z dalszej rywalizacji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Wierer (156 pkt) przed Tandrevold (113 pkt) i inną Norweżką Marte Olsbu Roeiseland (112 pkt). Hojnisz-Staręga - 18. (55 pkt), Żuk - 32. (38 pkt), Zbylut - 36. (27 pkt).

Na sobotę zaplanowano rywalizację sztafet 4x6 kilometrów pań. Dzień później - bieg pościgowy na 10 km z udziałem Zbylut i Żuk.