Porażka siatkarek #VolleyWrocław

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-12-15 22:05

Faworytem tego starcia były zdecydowanie łodzianki. Boisko potwierdziło, że było to słuszne wskazanie.

W pierwszym secie wrocławianki od początku nie pozwalały uciec gospodyniom. Choć w całej partii prowadziły tylko raz, na początku seta (5:2), to jednak łodzianki nie mogły być pewne łatwego zwycięstwa. Coś zacięło się jednak przy stanie 20:19 dla Budowlanych. Gospodynie zakończyły pierwszego seta serią 5 punktów z rzędu.

W drugiej partii, mimo trudnego początku, #VolleyWrocław doprowadziło do remisu 17:17. Jednak wszystkie siły wrocławianki zużyły na pogoń za rywalkami, a te skrzętnie to wykorzystały. Znów seta zakończyła seria łodzianek, tym razem 4-punktowa.

W decydującym fragmencie meczu wrocławianki nie były już w stanie zagrozić Budowlanym. Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego odważnie rozpoczęły i prowadziły 4:1, jednak dalsza część seta nie pozostawiła złudzeń, kto kontrolował mecz w Łodzi. Zawodniczki Budowlanych szybko odskoczyły przyjezdnym i spokojnie doprowadziły spotkanie do końca.