Rymy i Bity: Małpa, Molesta, Hemp Gru, Mata, Brudne Serca, Zkibwoy [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-12-17 09:34 | Zmodyfikowano: 2019-12-17 09:37

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Dziś w programie trochę spóźnionych rocznic. Niedawno minęło 10 lat od „Kilku numerów o czymś” Małpy i 15 lat od „Klucza” Hemp Gru.

W przyszłym roku już 22 lata będzie miał „Skandal” Molesty i jak poinformował ostatnio Vienio, trwa zbieranie materiałów do filmu dokumentalnego o legendarnej warszawskiej grupie. „Wiedziałem, że tak będzie” i kiedyś powstanie takie dzieło. Z tej okazji wrócimy do jednego z najsłynniejszych utworów grupy.

Posłuchamy też utworu, który pod względem publikacji w mainstreamowych mediach - i to nie tych muzycznych - śmiało można nazwać piosenką roku, choć nie ma nawet jeszcze tygodnia. „Patointeligencja” Maty wzbudziła wiele kontrowersji, ale u nas podejdziemy do tematu od hip-hopowej strony.

W drugiej części audycji zejdziemy do podziemia. Najpierw klasyczne Brudne Serca, bo przecież już niedługo Wigilia, a wiadomo, że każdy fan rapu czeka na materiał od Smarkiego i Zkibwoya w tej części roku. Ten drugi po latach postanowił nagrać solowy projekt. ZKI/SEZ - „Psiakrew” raczej tłumów nie porwie, ale spodoba się fanom klasyki, a dwa numery, które zagram mogą śmiało dostać pieczątkę jakości niezależnie od tego czy ktoś woli oldschool czy newschool.

Tracklista audycji:

Małpa - Paznokcie

Małpa - Pamiętam kto

Molesta - Wiedziałem, że tak będzie

Hemp Gru - To jest to
Mata - Patointeligencja

Brudne Serca - Brudne Serca
Brudne Serca - Co było, a nie jest

Zki/Sez - Ciemność, płyty i ja
Zki/Sez feat. Vito - Psi duch

Peja/Slums Attack feat. Hemp Gru, Wiśniowy - Niech nie zdarzy Ci się

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.