W Jeleniej Górze zawrzało. Wszystko za sprawą listu w obronie rodziny

Gabriela Stefanowicz, MH | Utworzono: 2019-12-18 15:40 | Zmodyfikowano: 2019-12-18 15:42
A|A|A

fot. Gabriela Stefanowicz

- Najgorzej jest w szkołach - mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący jeleniogórskiej Solidarności:

Treść listu zszokowała wielu jeleniogórskich radnych. - Związek nie powinien wystosowywać takich listów - mówi radny Justyn Bilski:

- Za wszelką cenę musimy chronić tradycyjne wartości - to natomiast zdanie innego radnego Józefa Rypińskiego:

List oburzył mieszkańców miasta, którzy przyszli na sesję i głośno mówili, że nie zgadzają się na stygmatyzowanie jakichkolwiek środowisk.

- Nie zgadzam się na jakiekolwiek podziały - mówił Bartosz Browarny:

List NSZZ Solidarność - jego formę i treść napiętnowała większość jeleniogórskich radnych z prezydentem Jerzym Łużniakiem na czele.

Podczas głosowania przepadła, stosunkiem głosów 16:4, uchwała o przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~15 lat więzienia
2019-12-20 05:56:51
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -21
Tyle dostał w USA człowiek, który wyniósł i spalił tęczową flagę wiszącą w chrześcijańskim(!) kościele. Tutaj też może tak być, więc działajcie, póki czas.
~Grzegorz
2019-12-19 19:52:06
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 11
Burza w szklance wody. I o nic na dokładkę.
~Dik
2019-12-19 18:33:52
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -25
Brawo w końcu głos normalności. Niech będą sobie dewiantami w domu, a nie chcą się tym chwalić wszystkim na ulicy.
~Egon
2019-12-19 18:05:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 29
Katolicki prymitywny bełkot.
~Jeleniogórzanka
2019-12-19 14:51:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tak 11listopada maszerowaliśmy w celu uczczenia Narodowego Święta Niepodległości !
~NiePlatfusom
2019-12-19 14:30:07
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: -29
Brawo, nie życzę sobie by moje swobody obywatelskie były ograniczane tęczowymi flagami, poprostu tego byc nie powinno, zbiera mnie na wymioty od "tęczy"
~Jeleniogórzanka
2019-12-19 14:19:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie dzielmy się, bądźmy jednością .W Jeleniej Górze nie ma takich głupich rządów jak w Gdańsku. Prezydent Jeleniej Góry jest prezydentem wszystkich i wszystkich szanuje. Mogliśmy maszerować w pochodzie 11 listopada, a we Wrocławiu nie było pochodu , ponieważ władca Wrocławia rozpędził rodziny policją uzbrojoną w zomowskie stroje.
~poiuy
2019-12-19 10:30:47
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 36
Chorobliwie zafiksowani na punkcie seksu, którym marzy się kontrola nad seksem innych ludzi, jednocześnie nie przeszkadza im pedofilia wśród kleru, bo o tym w liście ani słowa. A to wszystko pod płaszczykiem "obrony rodziny"... i jeszcze mają czelność odwoływać się do ideałów Solidarności z 1980 r.... obłuda 10/10
~Pinkyjg
2019-12-19 10:08:31
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -31
Nie ma tolerancji dla narzucania dewiacji pod przykrywką tolerancji. A z drugiej strony zastanawiam się ile osób, bo są tu mężczyźni i kobiety które atakują kościół cieszy się z faktu wolnego od pracy w święta katolickie. Tu jest hipokryzja ???? Pozdrawiam i życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia
~Majkler
2019-12-19 09:57:26
z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
Ocena: 33
Czy naprawdę w Jeleniej Górze nie ma większych problemów niż ten opisany w artykule? Czy mieszkańcy nie byliby bardziej zadowoleni, gdyby ww. osoby zajęły się tym, gdzie wybudować drogę / chodnik niż jakimś manifestem?
~Monika
2019-12-19 06:47:15
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 40
Czy tylko mi się wydaje, czy w całym liście ani razu nie pojawiła się informacja kto tak właściwie jest według autorów tym straszliwym zagrożeniem i prześladowcą Rodzin? Przecież z tego listu nic nie wynika, on nie ma żadnego sensu.. takie bicie piany + niech każdy czytelnik wstawi sobie w miejsce "winnego" tą grupę społeczeństwa, której sam najbardziej nie lubi.
~obserwator
2019-12-19 00:14:57
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 40
A kiedy ktoś sprzeciwi się indoktrynacji przez kk? A do Was wszystkich narodowców i katopatoli zajmijcie się swoim życiem i swoimi rodzinami i nie wpieprzajcie się w życie innych ludzi. Przeszkadza Wam, że otwarcie i z tolerancja mówi się o inności czy to koloru skóry, wyznania, przekonań lub orientacji seksualnej, ale pedofilii w kk zamiatacie pod dywan i posylacie dzieci na religię. Hipokryci
~Qwerty
2019-12-18 23:04:45
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -36
Bardzo dobrze, że ktoś podejmuje jeszcze walkę z dewiantami. Ale list to za mało. Trzeba równie aktywnie brać udział w protestach co 'oburzeni mieszkańcy'.
~sita
2019-12-18 22:57:33
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -45
brawo dla Solidarnosci
~Lesi
2019-12-18 21:47:58
z adresu IP: (93.194.xxx.xxx)
Ocena: -42
Jak zwykle stetryczali KOD-wcy, czerwoni zawsze mogą na nich liczyć jak Rydzyk na mohery. Ciekawe czy zbierali do puszki dla alimenciarza.
~JG pedagog
2019-12-18 19:01:57
z adresu IP: (87.158.xxx.xxx)
Ocena: -43
Brawo! Nareszcie glos publiczny, bardzo sluszny, odwazny!
~Piotr
2019-12-18 17:59:18
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -44
Wreszcie jakiś normalny głos. Bardzo słuszne postulaty.
~tutejszy
2019-12-18 17:56:05
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: -39
miejmy nadzieję ze to poczatek protestów i walki z kolejną rewolucja"postepu" i samozagłady
~Tango77
2019-12-18 17:11:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 41
Kretynizm, debilizm...? Ciężko aż o określenie tego co sobie wymyślili. Związki zawodowe to chyba powinny się zająć sprawami pracowników czy już nie zajmują się takimi sprawami bo nie ma kto pracować.?
~Bezobłudy
2019-12-18 16:09:41
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 47
Zapomniał jeden z drugim świętoszek jak sam żonę zdradzał
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.