Omar Santana wraca do Miedzi!

Michał Hamburger, materiały prasowe | Utworzono: 2019-12-24 06:13
A|A|A

fot. Miedź Legnica

Santana to piłkarz, którego sympatykom zielono-niebiesko-czerwonych przedstawiać nie trzeba. Do Legnicy trafił z Wigier Suwałki przed startem sezonu 2017/2018, mocno przyczyniając się do historycznego awansu Miedzi do Ekstraklasy.

W piłkarskiej elicie również należał do grona liderów środkowej strefy boiska, choć znaczną część rundy jesiennej stracił z powodu kontuzji. Łącznie Santana wystąpił dotychczas dla Miedzi w 53 meczach ligowych i pucharowych, w których zdobył 3 bramki.

Zawsze w wyczuciem regulował tempo akcji drużyny, wygrywał wiele indywidualnych pojedynków, a przy rozgrywaniu piłki doskonale współpracował m.in. z Marquitosem. Jego atutem jest także to, że zna realia Fortuna 1 Ligi i świetnie sobie w nich radzi.

- Wracam do Legnicy, bo chcę pomóc Miedzi awansować i znów zagrać z nią w ekstraklasie - mówi Santana, który w Legnicy pojawi się 8 stycznia i rozpocznie z Miedzią przygotowania do rundy wiosennej. Nowa umowa Hiszpana ma obowiązywać do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama