Książka o Solidarności, Wrocławski Dom Literatury i nowe książki Andrzeja Ziemiańskiego [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-01-11 11:54 | Zmodyfikowano: 2020-01-12 12:04
A|A|A

"Ponad granicami. Historia Solidarności Polsko-Czechosłowackiej" – tak nazywa się opowieść o wspólnej walce Polaków, Czechów i Słowaków z komunizmem – od końca II wojny światowej aż do 1989 roku. Książka trójki autorów: Łukasza Kamińskiego, Petra Blažeka i Grzegorza Majewskiego to historia ludzi, którzy - jak mówił Jacek Kuroń – marzyli, by „z niewoli wyrwać się przez przyjaźń". A wyrywali się na przykład...na karkonoskie szczyty, by spotkać z Vaclavem Havlem.

Doktor Łukasz Kamiński, jeden z autorów opowieści o fenomenie Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej był naszym pierwszy gościem w programie.

Wrocławski Dom Literatury zapowiedział zmiany w Literackiej Nagrodzie Europy Środkowej Angelus oraz Wrocławskiej Nagrodzie Poetyckiej Silesius. 2020 rok to także rozpoczęcie działalności Fundacji Olgi Tokarczuk, nowy cykl dyskusji poświęconych katastrofie klimatycznej „Oblicza katastrofy – literatura" czy pilotażowe programy Wrocławia Miasta Literatury UNESCO skierowane do obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu, seniorów, niezależnych księgarzy oraz czytelników.

O szczegółach tych projektów opowiedziała na naszej antenie Aleksandra Konopko, przedstawicielka Wrocławskiego Domu Literatury.

Andrzej Ziemiański to niekwestionowana gwiazda polskiej fantastyki. Autor bestsellerowych cykli powieści "Achaja" i „Pomnik Cesarzowej Achai" oraz kilkudziesięciu innych zbiorów opowiadań i powieści pojawił się w studiu na koniec naszego ostatniego programu. Wrocławski fantasta niedawno zakończył nową, spin-offową serię cyklu o Achai, której bohaterem jest natchniony szermierz Virion. Ponadto już w kwietniu pojawi się nowa powieść zatytułowana „Cyberpunk. Odrodzenie", jak sama nazwa wskazuje,  nie będzie nawiązywać do czasów antycznych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama