KPR Kobierzyce minimalnie gorszy od Perły Lublin

| Utworzono: 2020-01-15 20:24

Piłkarki ręczne KPR wyczuły, że mają jedną z niewielu szans na uzyskanie korzystnego rezultatu w Lublinie. MKS podobnie jak w meczu z Odense dysponował bowiem tylko jedenastoma piłkarkami.

Po dosyć nerwowym początku z obu stron pierwszą bramkę, dopiero w 5 minucie zdobyła po szybkiej kontrze Joanna Gadzina. Przez kolejne minuty mecz toczył się bramka za bramkę. W MKS wynik trzymały głównie Karolina Kochaniak oraz Dominika Więckowska, dzielnie wspomagane przez Asie Szarawagę. Trener Lis rotował wąskim składem na wszystkie możliwe sposoby grając min na dwie środkowe w ataku i trzy w obronie. Do przerwy wynik 13:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne obejmując po rzucie Kingi Jakubowskiej dwubramkowe prowadzenia. Dosyć szybko jednak biało - zielone opanowały ustawienie w obronie, a koncert gry w ataku, podobnie jak przed przerwą, dawały rozgrywające Karolina Kochaniak oraz Dominika Więckowska.

W końcówce KPR zniwelował przewagę do jednej bramki, rozgrzewając do czerwoności lubelskich kibiców. Ostatnie akcje to błędy w zmianach, wykluczenia i dużo nerwowości z obydwu stron. Z wojny nerwów zwycięsko wyszły gospodynie, które po rzucie Więckowskiej prowadziły 25:23 i utrzymały przewagę do końca spotkania.

13. seria: MKS Perła Lublin - KPR Gminy Kobierzyce 25:24 (13:13)

MKS Perła: Gawlik, :Besen - Kochaniak 7, Więckowska 9, Królikowska 1, Gadzina 1, Szarawaga 2, Nocuń , Nosek 1, Matuszczyk 4, Olek.

KPR: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 7, Kucharska 2, Ilnicka, Tomczyk 1, Piotrowska, Janas 1, Kuriata, Wiertelak 4, Ivanović 2, Walczak, Koprowska7, Despodovska, Wicik, Michalak.

Kary: MKS 16 minut, KPR 10 minut.