Koniec elektryfikacji linii kolejowej w Zgorzelcu

Piotr Słowiński, WK | Utworzono: 2020-01-17 16:04 | Zmodyfikowano: 2020-01-17 16:08
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

W Zgorzelcu odbyła się oficjalna inauguracja elektryfikacji linii kolejowej Węgliniec-Zgorzelec. Prace pochłonęły 70 milionów złotych, mówi dyrektor projektu PKP Energetyka Paweł Sarnacki.

Trzeba było także zmodernizować jedną stację zasilającą i od podstaw wybudować dwie nowe, w tym jedną pod znamiennym adresem przy ulicy Pod Koleją Górską w Zgorzelcu. Nazwa ulicy budzi zdziwienie, przyznaje Janusz Lepko, odpowiedzialny za stacje zasilające.

Arnold Bresch z Polskich Linii Kolejowych mówi, że w Zgorzelcu trwa także budowa ekranów dźwiękochłonnych i to nie koniec dobrych informacji z tej trasy.



Dzięki elektryfikacji odcinka Zgorzelec - Węgliniec ze Zgorzelca do Wrocławia jedzie się pociągiem najkrócej w historii. Teraz czas podróży to godzina i 38 minut.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~konrad
2020-01-20 11:53:45
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -5
konrad sierskierski
~Ja R
2020-01-18 23:17:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -16
I po co komu te ekrany? Mieszkam przy torach i nic mi nie przeszkadza, a tymbardziej, że są to elektryczne pociągi i nie halasują tak jak spalinowe, tory też są przeziez łączone i nie ma tego stukotu co kiedyś. Człowiek popatrzy się na pociąg i jest miło, a tak co? Postawią jakieś szpecące ekrany i zepsują krajobraz.
~Annac
2020-01-18 20:44:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
To wspaniała wiadomość ❤️????
~konrad
2020-01-18 10:32:19
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -13
konrad konrad
~sprawdzam
2020-01-17 22:11:53
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jest tylko 1 połączenie z Wrocławia do Zgorzelca, gdzie pociąg jedzie 1 godzinę i 35 minut. Wyjazd z Wrocławia o godz. 18:17, w pozostałych przypadkach średnio czas jazdy wynosi od 1:50 do 2:15
~Mariolandia
2020-01-17 21:18:36
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -2
Busem z firmy Bielscy wyjeżdżałem że Zgorzelca o 5:27a byłem o 6:50 we Wrocławiu na PKS . A gwarantuję że zawsze szybko i luksusowo. W 2015/16 jeździłem bo musiałem do kliniki jeździć trzy lub dwa razy tygodniowo.
~konrad
2020-01-17 18:30:36
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -11
konrad konrad
~konrad
2020-01-17 18:25:34
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -18
konrad