Szczypiorniści Chrobrego odpadli z rozgrywek o Puchar Polski

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-01-23 07:45

Takiego rozstrzygnięcia nie zapowiadało nic, przynajmniej w pierwszej części meczu. Do 16. minuty spotkanie było wyrównane. Od stanu 9:7 dla gospodarzy na boisku dominował już Chrobry, który do przerwy trafił aż 9 razy, a pozwolił rzucić sobie jedynie 2. bramki. Pięciobramkowa przewaga zespołu z Głogowa dawała realne nadzieje na łatwe i pewne zwycięstwo.

Po przerwie role się odwróciły i to Stal pewnie trafiała, przy słabej skuteczności Chrobrego. Jeszcze w 53 minucie po trafieniu Sadowskiego był remis i nadzieja na końcówkę podobną, jak w pierwszej części meczu. Gospodarze na to nie pozwolili i pewnie zakończyli spotkanie na swoją korzyść.

Stal Mielec – Chrobry Głogów 31:28 (11:16)

Chrobry: Stachera, Zapora – Grabowski 1, Zdobylak 5, Sadowski 4, Klinger, Babicz 2, Przysiek 1, Tylutki, Orpik 4, Jamioł 2, Krzysztofik 1, Bekisz 4, Makowiejew 4.

W innych parach 1/16 finału w piątek Zagłębie Lubin zagra z Gwardią Opole, a w niedzielę Siódemka Miedź Legnica zmierzy się z MMTSem Kwidzyn.