Łatwa wygrana siatkarzy Cuprum

WK, mat. prasowe | Utworzono: 2020-01-27 06:35 | Zmodyfikowano: 2020-01-27 06:46

Wczorajsze starcie asem serwisowym otworzył Miguel Tavares. W kolejnych minutach atakiem i blokiem punktował Jakub Ziobrowski co dało wynik 6:4. Na środku siatki świetnie spisywali się Mateusz Sacharewicz i Przemysław Smoliński, dzięki czemu przewaga lubinian urosła do czterech punktów). Nieudane zagrywki obydwu zespołów spowolniły nieco tempo spotkania. As serwisowy Przemka Smolińskiego i po chwili blok Robinsona Dvoranena pozwolił lubinianom już do końca seta kontrolować grę i ostatecznie wygrać 25:20. .

Pierwszy punkt w drugim secie zdobył Smoliński, który po chwili znów zapunktował, ale tym razem serwisem. W odpowiedzi w barwach Resovii dobrze zaczął serwować Bartłomiej Lemański.  Niekorzystną serię przełamał Ziobrowski. W kolejnych minutach na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt. Dobrze w ataku spisywali się przyjmujący – Dvoranen i Bartłomiej Lipiński. Dobra skuteczność lubinian i błędy rzeszowian sprawiły, że przyjezdni odskoczyli na trzy punkty. Potem Cuprum tylko powiększyło przewagę i ponownie wygrało 25:20.

Zagrywki Tavaresa otworzyły trzecią partię, a po udanym kontrataku Lipińskiego lubinianie prowadzili 4:0. Po prostej pewnie punktował Ziobrowski, co doprowadziło do wyniku 8:0. Ogromna przewaga na początku seta tylko się powiększała. Rzeszowianie byli pogubieni, a Cuprum prowadzone przez Tavaresa i Dvoranena wygrało 25:14.