Jelenia Góra: Mandat za palenie panelami i płytą wiórową

Piotr Słowiński, mh | Utworzono: 2020-01-28 06:30 | Zmodyfikowano: 2020-01-28 06:31
A|A|A

fot. strazmiejska.jeleniagora.pl

39-letni właściciel mieszkania zapewniał, że wszystko jest w najlepszym porządku, a w piecu pali drewnem. Okazało się jednak, że przy palenisku zgromadzone są panele i fragmenty płyty wiórowej, a dokładnie to samo jest w palenisku.

Strażnicy nakazali ogień wygasić i ukarali mężczyznę mandatem.

Właściciel pieca trafił też na specjalną listę, na której notowane są podobne zdarzenia. Przy ewentualnych kolejnych interwencjach sprawa zostanie skierowana do sądu, a ten może nałożyć karę wielokrotnie wyższą niż maksymalny mandat wynoszący 500 złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Dziękuję
2020-01-28 17:57:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Radny ze Szklarskiej Poręby truje tak ludzi latami! Straż miejska jest bezradna i tylko klamkę całują. Prowadzi wille Milutka
~Ralf
2020-01-28 14:37:51
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zobaczymy jak jape będziecie drzec w 2050 roku. Według ustawy unijnej żaden dom nie będzie mógł wytwarzać CO2 poprzez spalanie.
~kary tak
2020-01-28 10:57:23
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
To jest słuszna droga. Wolę żeby ten kto pali takim syfem nie palił i umarł z zimna niż ja i moje dzieci mam umrzec w przyszłości na drogi oddechowe, ale nie tylko. Bo jesteś tym co wdychasz i tym czym jesz, więc takie toksyczne kominowe opary powodują problemy zdrowotne praktycznie wszystkich układów życiowych człowieka. Już nie wspominam o kobietach w ciąży i tym jak się rozwija dany płód. Gdybym był sąsiadem tego palacza i był kobieta w ciąży to zażądałbym odszkodowania. A elektrownie węglowe maja już takie zabezpieczenia że obwinianie ich o zatrucie środowiska jest nie na miejscu, zważywszy że z biegiem lat i rozwojem techniki będą je miały jeszcze lepszymi.
~Jozia
2020-01-28 10:56:23
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zima jest co roku, trzeba o tym pomyśleć wcześniej i się zabezpieczyć, a nie truć innych.
~Un eco
2020-01-28 10:35:00
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bravo
~Daro
2020-01-28 10:20:34
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jesteście ludzie debilami. Lepiej niech ktoś zamarznie i dowalić mu mandat. Mandat to powinna dostać cała Polska za swoje elektrownie węglowe. Czas na zmianę systemu energetycznego i cieplnego już był ale włodarze mieli to w dupie i mają nadal obracając kota ogonem że to wina ludzi. Każdy próbuje przeżyć i pali w piecu jaki ma oraz czym ma. Skoro kogoś nie stać na jakościowy opał to i tego mandatu nie zapłaci. Może i lepiej niech zamkną do paki takiego człowieka. Będzie miał ciepło i dietę z naszych kieszeni.
~Wroc
2020-01-28 10:01:17
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kara powinna wynosić 5 000 zł, tak aby się ode chciało cwaniakom trucia pozostałych. Takich przypadków jest niestety bardzo dużo. Kontrole powinny być prowadzone dom w dom w sezonie grzewczym
~Jo74
2020-01-28 09:46:05
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo!!!!!!!
~koler
2020-01-28 09:06:42
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
podajcie paragraf, bo tak czyni ponad 50% użytkowników pieców
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.