Efektowne zwycięstwo. Śląsk Wrocław pokonał Hradec Kralove 5:1

, materiały prasowe | Utworzono: 2020-02-02 16:06 | Zmodyfikowano: 2020-02-02 17:30

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Śląska. Już w 4. minucie wrocławianie wyszli na prowadzenie. Przemysław Płacheta ruszył lewą stroną i oddał strzał ze skraju pola karnego. Ottmar zdołał odbić piłkę, ale ta wpadła prosto pod nogi Erika Exposito, który umieścił ją w siatce.

Goście próbowali szybko wyrównać i byli bliscy osiągnięcia celu w 9. minucie. Dwukrotnie oddali strzał na bramkę Putnockiego, jednak ten w obu przypadkach skutecznie interweniował. Po pierwszych minutach obfitujących w sporo sytuacji, oba zespoły nieco zwolniły, a gra przeniosła się do środka pola. Od czasu do czasu Śląsk próbował atakować prawym skrzydłem, jednak obrońcy przeciwnika skutecznie przerywali akcje Trójkolorowych.

W 32. minucie WKS był bliski podwyższenia prowadzenia. Płacheta wrzucił piłkę w pole karne, ta trafiła do Michała Chrapka, który zdołał oddać strzał, jednak dobrą interwencją popisał się Ottmar. W 39. minucie Śląsk dopiął swego. Jakub Łabojko odnalazł prostopadłym podaniem Exposito, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy wrocławianie prowadzili dwoma bramkami.

Druga połowa również rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W najlepszy możliwy sposób z kibicami przywitał się Filip Raicević, który w 46. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Nie minęło dziesięć minut, a było już 4:0 dla Śląska! Raicević przepchnął obrońcę, podał do Musondy, ten odnalazł w polu karnym niepilnowanego Płachetę, a skrzydłowy Śląska pewnie wykończył akcję. Jako, że wrocławianom wciąż było mało, to w 61. minucie zdobyli kolejną bramkę. Płacheta ruszył lewą stroną, odnalazł w polu karnym Gąskę, którzy wrzucił piłkę prosto na głowę Raicevicia, a ten dopisał do swojego konta drugie trafienie.

Wydawało się, że goście nie będą w stanie w żaden sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Putnockiego, jednak w 72. minucie wywalczyli rzut karny. Do jedenastki podszedł Michal Leibl i silnym strzałem w prawy róg nie dał szans bramkarzowi WKS-u. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania. Wrocławianie kończą okres przygotowawczy z bilansem trzech zwycięstw, jednego remisu i jednej porażki.

Śląsk Wrocław – Hradec Kralove 5:1 (2:0)