Bardzo dobre występy piłkarzy ręcznych z Lubina i Głogowa

| Utworzono: 2020-02-02 20:09 | Zmodyfikowano: 2020-02-02 20:10

Mielczanie zostali zatrzymani w Lublinie. Po trzech wygranych z rzędu nie mieli argumentów w starciu z Zagłębiem. Miejscowi umocnili się w ósemce i zrobili duży krok w kierunku awansu do fazy play-off.

Początek spotkania bardzo wyrównany, ale w osiemnastej minucie było już 8:5 dla Zagłębia. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec gości. Chwilę później było już… 10:5. Lubinianie grali jak natchnieni, akcje napędzał Maciej Tokaj, w bramce po raz kolejny szalał Marcin Schodowski. W końcówce pierwszej połowy byliśmy świadkami gry bramka za bramkę i do przerwy było 14:10.

Drugą połowę lepiej dużo rozpoczęli mielczanie, dobra obrona i skuteczne akcje ofensywne sprawiły, że w niespełna siedem minut po zmianie stron Stal doprowadziła do remisu po 14. Lubinianie wciąż czekali na pierwsze trafienie po przerwie, tymczasem goście zwietrzyli swoją szansę. Strzelecki impas w drugie połowie przełamał w końcu Wojciech Hajnos i Zagłębie znów prowadziło. Chwilę później o czas poprosił Dawid Nilsson, a Miedziowi wygrywali 17:14.

Od wyniku 14:14 podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera znów zaczęli grać swoje i kwadrans przed końcem prowadzili 21:15. Gospodarze pewnie zmierzali po cenną wygraną, rzucając nawet bramki w podwójnym osłabieniu.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 32:23 (14:10)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Pawlaczyk, Gębala 5, Dudkowski 2, Sroczyk 6, Tokaj 3, Pietruszko 1, Marciniak 3, Hajnos 5, Bogacz, Kupiec 2, Adamski 2, Drobiecki 3, Chychykalo.

Stal: Andelić, Wiśniewski, Witkowski – Krępa 7, Mochocki, Kornecki, Jędrzejewski 1, Nowak, Valyntsau 3, Chodara 3, Olszewski, Wojdak 4, Ivanović 5, Krupa.

Nieco trudniejsze zadanie czekało dziś Chrobrego. Też jednak kibice w Głogowie mają powody do radości. Bohaterami głogowian również bramkarz, w tym wypadku Rafał Stachera, i Kamil Sadowski. Prawy rozgrywający, jakby czując na plecach oddech ściągniętego Jewgienija Bujnienki, obudził się w meczu z Piotrkowianinem. Rzucił dziewięć bramek.

Wśród pokonanych wyróżnił się szczególnie Filip Surosz, który siedem razy zaskoczył Stacherę, ale przewaga z ostatniego kwadransa postawiła Chrobrego na uprzywilejowanej pozycji. Głogowianie dotrwali z prowadzeniem do końca.

Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:26 (14:14)

Chrobry: Stachera - Sadowski 9, Zdobylak 6, Babicz 3, Krzysztofik 3, Bujnenko 3, Przysiek 2, Orpik 1, Grabowski 1, Tylutki, Bekisz, Jamioł, Makowiejew, Klinger.

Piotrkowianin: Procho, Kot - Surosz 7, Rutkowski 3, Mróz 3, Nastaj 2, Sobut 2, Szopa 2, Gluch 2, Mastalerz 2, Pacześny 1, Tórz 1, Woynowski 1, Turkowski, Pożarek, Kaźmierczak.