Prokom Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 73:70

, PAP | Utworzono: 2008-05-25 19:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W pierwszej połowie gospodarze mieli kłopoty z zatrzymaniem liderów Turowa - Davida Logana i Thomasa Kelatiego, mimo że do ich pilnowania trener Tomas Pacesas wysyłał na zmiany kilku zawodników. Po 10 minutach Turów prowadził 22:16, w czym największa zasługa właśnie Kelatiego.

Amerykanin nie mylił się w rzutach z dystansu i w pierwszej kwarcie trafił trzykrotnie zza linii 6,25 m.

Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było nerwowe, a na parkiecie co chwilę iskrzyło między koszykarzami obydwu drużyn. W 13. minucie doszło do niesportowego zachowania Milana Gurovica, który najpierw wdał się w przepychankę z Kelatim, a następnie dwukrotnie rzucił się na Amerykanina z pięściami. Po starciu Gurovica z Kelatim na parkiet wbiegli niemal wszyscy zawodnicy obydwu drużyn i trenerzy. Sędziowie po kilkuminutowej naradzie orzekli dyskwalifikację Gurovica, faul techniczny na Kelatiego i
takie same kary dla trenerów obydwu zespołów.

Wyrzucenie Gurovica wpłynęło mobilizująco na zawodników Prokomu, którzy nie poddali się i, mimo iż przegrywali na początku trzeciej kwarty różnicą 15 pkt (33:48), walczyli do końca.

Koszykarze ze Zgorzelca, choć prowadzili przez całą trzecią i początek czwartej kwarty, z minuty na minutę grali z większą nonszalancją. Marko Scekic nie wykorzystywał wolnych, Dragisa Drobnjak gubił piłkę pod koszem, a proste błędy popełniali Andres Rodriguez i Kelati.

Ostatnie minuty meczu były niezwykle nerwowe i emocjonujące. W 37 minucie, po rzucie Serapinasa, Turów prowadził tylko 66:64. W następnej akcji piąty faul popełnił lider PGE Kelati, a do drugiego remisu w meczu (66:66) doprowadził Slanina.

Na trzy i pół sekundy przed końcem był kolejny remis 70:70 po rzucie Logana. W ostatniej akcji meczu, po czasie wziętym przez trenera Prokomu, piłka nie trafiła do odciętego od podania superstrzelca Slaniny, ale do jego rodaka Serapinasa, który nie pomylił się przy rzucie wykonywanym z rogu boiska i na niespełna sekundę do konca Prokom wygrywał 73:70. Rzut rozpaczy zgorzelczan był już niecelny.

(16:22, 15:21, 21:17, 21:10).

Prokom Trefl Sopot: Filip Dylewicz 18, Donatas Slanina 18, Simonas Serapinas 10, Pape Sow 8, Mustafa Shakur 5, Milan Gurović 5, Tomas Masiulis 3, Igor Milicić 2, Krzysztof Roszyk 2, Jovo Stanojević 2.

PGE Turów Zgorzelec: David Logan 21, Thomas Kelati 16, Andres Rodriguez 7, Slobodan Ljubotina 7, Robert Witka 6, Dragisa Drobnjak 5, Iwo Kitzinger 5, Marko Scekic 3, Vjeko Petrović 0, Harding Nana 0.