Śląsk Wrocław w ekstraklasie!!

, PAP | Utworzono: 2008-05-24 13:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Od 34. minuty po faulu na Krzysztofie Ulatowskim i skutecznym rzucie karnym Śląsk prowadził 1:0. Druga bramka wpadła w 42. minucie. Obie zdobył Sebastian Dudek.

Kolejne bramki: 53. min. - rzut wolny z 30 metrów dla Warty, Magdziarz dośrodkowuje, piłkę głową zgrywa Jankowski, a do siatki trafia Marcinkiewicz. 54. minuta - dla Śląska bramkę zdobywa Łudziński. 78. minuta, rzut karny, strzela Piskuła i gol dla Warty. Ostatecznie spotkanie kończy wynik 3:2 dla Śląska i awans wrocławskiej drużyny do 1 ligi.

Sebastian Dudek (34-karny), 0:2 Sebastian Dudek (42), 1:2 Wojciech Marcinkiewicz (53), 1:3 Przemysław Łudziński (54), 2:3 Krzysztof Piskuła (78-karny).

Żółta kartka

Warta Poznań: Błażej Jankowski, Paweł Ignasiński, Przemysław Otuszewski.

Śląsk Wrocław: Dariusz Sztylka, Krzysztof Ulatowski, Wojciech Kaczmarek, Sebastian Dudek.

Sędzia: Grzegorz Stęchły (Jarosław). Widzów 2 000.

Lechia Gdańsk i Piast Gliwice awansowały do piłkarskiej ekstraklasy. W barażach zagra Arka Gdynia. Spadają ŁKS Łomża i Pelikan Łowicz. W sobotę odbyła się ostatnia kolejka drugiej ligi.

Wielkim przegranym jest Znicz Pruszków, który jeszcze na trzy kolejki przed zakończeniem rywalizacji wydawał się pewnym kandydatem do awansu. Jednak w trzech ostatnich kolejkach zespół z Pruszkowa zdobył tylko jeden punkt i na finiszu został wyprzedzony przez rywali. W sobotę Znicz przegrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. Do awansu pruszkowianom wystarczał remis - bramkę stracili w 81. minucie z rzutu karnego.

Lechia, która już wcześniej wywalczyła awans, na zakończenie sezonu pokonała Stal Stalową Wolę 2:0. Drugie miejsce w tabeli zajął Śląsk Wrocław, dzięki zwycięstwu z Wartą Poznań 3:2. Ponieważ jednak Komisja ds. nagłych PZPN zatwierdziła w sobotę połączenie Śląska i pierwszoligowego Groclinu, prawo bezpośredniego awansu uzyskał trzeci Piast Gliwice.

Tyle samo punktów co Piast miały Arka Gdynia i Śląsk Wrocław, dlatego o kolejności tych drużyn zadecydowały bezpośrednie mecze między nimi. Zespół z Gliwic miał najlepszy bilans, a druga w tej minitabeli Arka zapewniła sobie miejsce w barażach.

Baraże zostały zaplanowane na najbliższą środę i sobotę, jednak nie wiadomo czy się odbędą. Jeśli bowiem we wtorek Komisja Odwoławcza ds. Licencji ostatecznie nie udzieli licencji ŁKS-owi Łódź lub Polonii Bytom, Arka awansuje bez baraży. Jeśli obie te drużyny nie otrzymają licencji, w ekstraklasie wystąpi piąty w tabeli drugiej ligi Znicz.

Pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia karnej degradacji Zagłębia Lubin. Jeśli zespół ten ostatecznie opuści ekstraklasę, jego miejsce zajmie prawdopodobnie kolejny drugoligowiec.