Do Piły po cenne punkty

WK, mat.prasowe | Utworzono: 2020-02-15 07:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-14 20:42
A|A|A

fot. mat.prasowe

W minionej kolejce wrocławianki zwyciężyły na własnym boisku ekipę z Radomia 3:1 i dziś będą chciały przedłużyć serię zwycięstw. Enea PTPS Piła natomiast w poprzednim meczu pokonała po tie-breaku DPD Legionovię Legionowo. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały już tylko cztery kolejki, więc teraz każdy set i każdy punkt jest na wagę złota. Zespół Wojciecha Kurczyńskiego walczy o 10. miejsce, toteż do Piły jedzie po wygraną.

W pierwszej rundzie pilanki na własnym boisku triumfowały. W czterech setach pokonały ekipę Kurczyńskiego, jednak teraz skład drużyny z Dolnego Śląska jest nieco inny. Do zespołu dołączyła atakująca Kinga Hatala, która już pokazała, że jest w stanie drużynie pomóc i odciążyć najlepiej punktującą Aleksandrę Rasińską.

Największym zagrożeniem w drużynie rywali może być przyjmująca Aleksandra Kazała, która już czterokrotnie w tym sezonie odbierała statuetkę dla najbardziej wartościowej zawodniczki spotkania. W ataku postraszyć może też Paula Słonecka. Przyjmująca ma na swoim koncie 244 punkty. Dla porównania w zespole #VolleyWrocław liderką jest Aleksandra Rasińska, która zdobyła 328 oczek. Z tym wynikiem prowadzi ona w rankingu nie tylko najlepiej punktujących, ale również atakujących zawodniczek Ligi Siatkówki Kobiet.

Najbliższy rywal wrocławianek w ligowej tabeli zajmuje 7. lokatę, ale jeśli chodzi o liczbę zwycięstw to ma ich jedynie o dwa więcej niż wrocławski klub. Początek meczu o godzinie 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama