Powalczyć o podium

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-02-15 06:00

Obie drużyny przystępują do spotkania podbudowane meczami w ostatniej kolejce. Śląsk mimo dwubramkowej straty zdołał doprowadzić do remisu 2:2 w starciu z Lechią Gdańsk. Z kolei Pogoń przegrywała 0:2 z Wisłą Płock, ale jednak odwróciła losy meczu i wygrała 3:2.

Trener Vitezslav Lavicka z pewnością miał wiele znaków zapytania przy formowaniu jedenastki, która dziś zagra od pierwszej minuty. W bloku defensywnym zabraknie już nie tylko kontuzjowanego Wojciecha Golli, ale i pauzującego za kartki Israela Puerto. Dodatkowo wciąż nie do końca zdrowy jest Mariusz Pawelec. To oznacza, że trener Lavicka najprawdopodobniej postawi na duet Piotr Celeban - Diego Żivulić. Na lewej stronie obrony pewne miejsce ma Dino Stiglec, na prawej z kolei wybór Lavicki jest pomiędzy Lubambo Musondą, Guillermo Cotugno, a Kamilem Dankowskim. Z tej trójki ten ostatni ma najmniejsze szanse na występ od pierwszej minuty.

Twardy orzech do zgryzienia szkoleniowiec ma też na pozycji środkowego napastnika. W meczu z Lechią z dobrej strony zaprezentował się Filip Raicević (asysta przy drugiej bramce). Czarnogórzec zapewniał też na konferencji prasowej, że jest gotowy grać w pierwszym składzie. Trener Lavicka musi więc wybrać pomiędzy Czarnogórcem, a Erikiem Exposito.

W drużynie rywali najgroźniejszym zawodnikiem jest Srdjan Spiridonović. O szybkim skrzydłowym trochę informacji sztabowi mógł przekazać Raicević. Obaj piłkarze grali wspólnie we włoskim zespole Vicenza.

Oba zespoły w tabeli dzielą zaledwie 3 punkty i jedno miejsce. W rundzie jesiennej we Wrocławiu padł remis 1:1. Piłkarze Śląska punktem wywiezionym z trudnego terenu z pewnością nie pogardzą i teraz.

Początek starcia o godzinie 17:30.