Piotr Niedźwiedzki w reprezentacji Polski 3x3 na kwalifikacje olimpijskie

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-02-17 18:50 | Zmodyfikowano: 2020-02-17 18:53
A|A|A

fot. wkk.org.pl

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami FIBA 3x3 miesiąc przed imprezą każda federacja (biorąca udział w wydarzeniu) musi wskazać 4 zawodników, reprezentujących kraj w rozgrywkach. Wskazana czwórka na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Indiach nie jest jednak „ostatecznym” składem, który może pojechać na imprezę. FIBA 3x3 daje możliwość dokonania maksymalnie dwóch zmian do 10 marca br. dzięki czemu w rotacji pozostaje sześciu graczy.

Skład Reprezentacji Polski 3x3 Mężczyzn zgłoszony na turniej kwalifikacyjny w Indiach (17.02.2020 r.):

a) Przemysław Zamojski (Stelmet Enea BC Zielona Góra)
b) Piotr Niedźwiedzki (WKK Wrocław)
c) Szymon Rduch (STK Czarni Słupsk / 3x3 Team Jeddah)
d) Maciej Adamkiewicz (MKKS Żak Koszalin)

Wąski skład uzupełniają Michael Hicks (Polpharma Starogard Gdański) oraz Paweł Pawłowski (Devil Energy Politechnika Gdańska).

Co do zasady w obu turniejach kwalifikacyjnych do IO Tokio 2020 (Indie, Węgry) w składzie zespołu musi znaleźć się:

a) DWÓCH zawodników z TOP 10 w Polsce,
b) DWÓCH zawodników z rankingu FIBA 3x3 (nie obowiązuje tutaj zasada 54 tys. zgromadzonych punktów przez zawodnika).

Przemek Zamojski (3 miejsce) i Szymon Rduch (1 miejsce) to zawodnicy z TOP 10 rankingu FIBA 3x3 w Polsce. Maciej Adamkiewicz i Piotr Niedźwiedzki to zawodnicy z rankingu FIBA 3x3 (odpowiednio 12. i 15, miejsce).

Wprawdzie w zgłoszonej czwórce brakuje Michaela Hicksa, zwycięzcy sobotniego Aerowatch Konkursu Rzutów za trzy punkty podczas Suzuki Pucharu Polski, ale trener kadry 3x3 mężczyzn uspokaja - Michael wraca do formy po krótkiej przerwie od grania i z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Niech inne federacje zastanawiają się czemu nie ma go w składzie. Przemek Zamojski dołącza do kadry dopiero teraz, ale nie po to został zwolniony przez Stelmet Enea BC Zielona Góra z rozgrywek ligowych, aby w tym składzie go zabrakło – Piotr Renkiel, trener kadry.

W ramach przygotowań do historycznego, dla polskiego 3x3, turnieju Reprezentacja Polski 3x3 Mężczyzn bierze udział w cyklu turniejów United League Europe 3x3 w rosyjskim Petersburgu. W jakiej formie są zawodnicy na miesiąc przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020? - Obecnie wszyscy są zdrowi, nikt nie narzeka na urazy. Paweł Pawłowski powraca do formy po złamaniu trzech kości twarzy ponad 2 miesiące temu. Z dnia na dzień powraca do swojej optymalnej dyspozycji – Piotr Renkiel.

- Śledzimy przygotowania naszych rywali, pojawiają się nowe twarze, scoutujemy i ustalamy założenia na każdego z osobna. Media społecznościowe oraz transmisje z turniejów towarzyskich mocno nam w tym pomagają - dodaje szkoleniowiec.

- Od 17-tego do 20-tego lutego mamy zaplanowaną akcję szkoleniową w Gdańsku, gdzie przechodzimy do trenowania na nawierzchni do 3x3. Akcję zakończy wyjazd do Petersburga na trzeci turniej United League Europe 3x3. 2 marca spotykamy się w gronie ośmiu zawodników i trenujemy w Polsce oraz za granicą, aż do wylotu do Bengalugu. Gdzie konkretnie będziemy trenować za granicą zależy od tego czy wybierzemy przebywanie w gorącym jak Indie klimacie czy może sparowanie z innymi reprezentacjami – kończy trener Renkiel.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama