Trudne wyzwanie przed Zagłębiem. Szczypiorniści zagrają dziś w Opolu

Michał Hamburger | Utworzono: 2020-02-19 06:30 | Zmodyfikowano: 2020-02-19 06:31
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

W pierwszym spotkaniu obu drużyn ekipa z Opola okazała się nieznacznie lepsza. Triumfowała w Lubinie 31:27. Przyjezdni oddali sporo więcej rzutów i te okazje zamienione na trafienia okazały się kluczowe. Ojcem zwycięstwa okazał się Patryk Mauer, który zdobył wtedy osiem bramek.

Zespoły do dzisiejszego starcia przystąpią w odmiennych nastrojach. Za Gwardią dwa kolejne zwycięstwa. Po przegranej w Płocku z Wisłą ekipa z Opola pokonała Wybrzeże Gdańsk 28:22 i MMTS Kwidzyn 24:21. Zdecydowanie gorzej spisali się lubinianie, którzy przegrywali kolejno z Pogonią Szczecin 18:28 i Górnikiem Zabrze 24:30.

Przed nami pięć ostatnich kolejek sezonu zasadniczego superligi. Gwardia jest na piątym miejscu i w jej przypadku niewiele się raczej może zmienić. Ma sporą stratę do czwartej pozycji i sporą przewagę nad szóstym zespołem. O co walczyć mają natomiast lubinianie. W tej chwili tracą ledwie punkt do siódmej i dwa punkty do szóstej lokaty. Przewaga na dziewiątym Chrobrym Głogów wynosi trzy oczka, w tym wypadku też nie mogą czuć się bezpiecznie.

Początek spotkania awansem z 22. kolejki superligi w Opolu o godzinie 19.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama