Szukają młodych ludzi z talentem do rządzenia i rozwiązywania trudnych problemów

Andrzej Andrzejewski, d | Utworzono: 2020-02-19 11:31 | Zmodyfikowano: 2020-02-19 11:32
A|A|A

(fot. przewodnicykghm.pl)

To unikalny projekt w skali całego kraju. Koncern "Polska Miedź" rozpoczyna nabór do drugiej edycji Szkoły Przywództwa KGHM - Przewodnicy. Nieoficjalnie o projekcie mówi się "szkoła przyszłych prezesów". - To oferta dla absolwentów i studentów kończących studia magisterskie - wyjaśnia Radosław Żydok, dyrektor Departamentu Analiz Regulacyjnych i Strategicznych KGHM

- Szukamy ludzi w wieku mniej więcej 22-29 lat z potencjałem, żeby pociągnąć za sobą innych ludzi. W Polsce cały czas jeszcze mamy bardziej kult inżyniera, a mniej menadżera, który w tej zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości potrafi się odnaleźć.

Na kilkunastodniowe, bezpłatne szkolenie przez najlepszych ekspertów od biznesu może liczyć około trzydziestu studentów lub absolwentów studiów magisterskich. - Oprócz młodego wieku liczą się tu preferencje: umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przewodzenia grupie i szybkiego rozwiązywania problemów - twierdzi Żydok.

- Chcemy ich wzmocnić wiedzą i kompetencjami, żeby docelowo odnaleźli się albo w naszej firmie, albo w innych ważnych podmiotach działających w Polsce. I to zarówno podmioty prywatne, spółki Skarbu Państwa, instytucje publiczne, wszystkie te podmioty, które mogą zmieniać oblicze Polski.

W ub. roku o udział w Szkole Przywództwa ubiegało się ponad 150 osób. Do projektu zakwalifikowało się zaledwie 31 osób. Cześć z nich dziś jest już związana zawodowo z miedzianym holdingiem.

Tu znajdziesz formularz.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama