Porażka piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin w Opolu

Roman Kotliar | Utworzono: 2020-02-19 21:18

Zagłębie jednak meczów z Gwardią w tym sezonie dobrze nie wspomina, choć poprzednie spotkanie obu drużyn kończyło się dopiero serią rzutów karnych. Minimalnie lepsi byli opolanie i to oni wywalczyli awans do następnej rundy Pucharu Polski. Niestety i tym razem nie udało się uzyskać korzystnego wyniku.

Zagłębie objęło prowadzenie, ale następnie musiało tylko odrabiać straty. Pierwsza połowa zakończyła się niekorzystnym wynikiem. Miedziowi przegrywali po 30 minutach 16:21.

W drugiej części spotkania Gwardia nie tylko utrzymała, ale nawet powiększyła swoją przewagę i ostatecznie wygrała w całym meczu 36:31.

Dla drużyny z Opola 5 bramek zdobył Michał Lemaniak. Dla zespołu z Lubina również 5 goli rzucił Wojciech Hajnos.

Liderem tabeli jest Wisła Płock z dorobkiem 63 pkt. Drugie miejsce, z jednym mniej rozegranym spotkaniem, zajmuje VIVE Kielce (60 pkt.), a trzecie Górnik Zabrze (51 pkt.). Miedziowi są na ósmej pozycji, a Chrobry Głogów jest klasyfikowany na dziewiątym miejscu.