Wygrana szczypiornistek Metraco Zagłębia

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-02-23 15:45

Drużyny rozpoczęły dobrze w obronie, a pierwsza bramka padła w czwartej minucie, za sprawą Adrianny Górnej. Przyjezdne odpowiedziały, ale dwie kolejne bramki zdobyły zawodniczki z Lubina. W 12. minucie o czas poprosiła Bożena Karkut. Szkoleniowiec Metraco Zagłębia zareagowała, gdyż z wyniku 3:1 szybko zrobiło się 3:5. Po kwadransie mieliśmy już remis po 7, a cztery bramki dla lubińskiej ekipy zdobyła Adrianna Górna. Od tego momentu trwała wymiana ciosów, a gospodynie prowadzenie odzyskały pięć minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy atomowym rzutem z drugiej linii podpisała się Małgorzata Mączka. Do przerwy mieliśmy remis 13:13.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie, jak cała pierwsza część spotkania. Lubinianki szybko wyszły na prowadzenie, ale rywalki nie pozwoliły im wypracować przewagi, co więcej same zaczęły ją budować. Dziesięć minut po wznowieniu gry na tablicy wyników było 15:17. Gospodynie doprowadziły do remisu, jednak kolejne fragmenty należały do koszalinianek. Z wyniku 17:17 przyjezdne wyszły na 20:17 i w Lubinie zrobiło się nerwowo. Podopieczne Bożeny Karkut w końcówce złapały wiatr w żagle i odrobiły straty z nawiązką (22:21), w czym spora zasługa Victorii Belmas. Dwie minuty przed końcem do remisu doprowadziła Lesia Smolinh i w ostatnich dwóch minutach w hali eksplodowały emocje! Prowadzenie Miedziowym dała Patricia Matieli i Metraco Zagłębie było o krok od zwycięstwa. Do niego zabrakło setnych sekund. To właśnie wtedy z drugiej linii rzuciła Lesia Smolinh, piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce gospodyń. Tym samym byliśmy świadkami rzutów karnych, gdzie bohaterką była Monika Maliczkiewicz. Dwa punkty zostały w Lubinie, jeden pojechał do Koszalina.

Metraco Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 23:23 (13:13) k. 3:2

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Mączka 1, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz, Górna 7, Ważna 2, Galińska, Zawistowska, Matieli 3, Noga, Belmas 2, Pielesz 1, Milojević 1.

Młyny Stoisław: Prudzienica, Filończuk – Urbaniak 4, Mazurek 3, Mączka Anna, Tracz, Volovnyk 5, Sach, Rycharska 2, Nowicka, Smolinh 5, Borysławska, Tomczyk, Andriichuk 4.