Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:4 (Zobacz)

| Utworzono: 2008-04-30 07:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wyrównana walka trwała zaledwie przez 10 minut. Później wrocławianie bardzo szybko zorientowali się, że drużyna Wisły nie będzie w stanie zrobić im krzywdy i przystąpili do szturmu na bramkę płocczan.

W 13. minucie Łudziński był sam na sam z Radlińskim, ale bramkarzowi Wisły udało się odbić piłkę. Minutę później w doskonałej sytuacji źle piłkę w polu karnym przyjął Marek Gancarczyk.

Ten sam piłkarz miał jeszcze dwie dogodne okazje do zdobycia gola, ale najpierw w 19. minucie po indywidualnej akcji uderzył za wysoko, a w 28. minucie strzelił minimalnie obok słupka.

Sześć minut później było już 1:0 dla Śląska. Ładnym uderzeniem z 20 metrów popisał się Łudziński, bramkarz Wisły odbił piłkę, ale wobec dobitki Dudka był bezradny. Wisła zupełnie przestała grać, a dodatkowo najgroźniejszy w szeregach płocczan Mierzejewski doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

Zobacz skrót meczu (pochodzi z YouTube, zamieścił go Tomeqq1):

Tuż po przerwie losy meczu zostały rozstrzygnięte. Po indywidualnej akcji Marka Gancarczyka pomocnik Śląska chciał strzelać, ale źle uderzył piłkę. Ta jednak poleciała prosto na głowę Łudzińskiego, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Od 64. minuty Śląsk grał z przewagą jednego zawodnika po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Sielewskiego.

Dziesięć minut później na indywidualną akcję zdecydował się Górski. Pomocnik Śląska został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Dudek. Ostatnią bramkę meczu - w 87. minucie, po świetnym podaniu Dudka - zdobył wprowadzony pięć minut wcześniej na boisko Patryk Klofik.

Piłkarze Śląska fetowali pierwszą w rundzie wiosennej wygraną na wyjeździe. Zawodnicy Wisły długo musieli wyjaśniać wściekłym kibicom przyczyny swojej słabej dyspozycji.