Marek Dyduch: Kościół powinien służyć ludziom, a nie decydować o tym, co dzieje się w państwie

Dariusz Wieczorkowski, KM | Utworzono: 2020-02-26 09:17 | Zmodyfikowano: 2020-02-26 09:21
A|A|A

Kampania prezydencka nabiera rumieńców. Robert Biedroń z lewicy zapowiedział, że w 2020 roku powinno dojść do rozdzielenia państwa od kościoła. Czego właściwie możemy spodziewać się po prezydenturze kandydata lewicy? O tym rozmawialiśmy z posłem tej formacji Markiem Dyduchem.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA RADIA WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mr Bean
2020-03-01 19:50:45
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 0
Precz z komuną i komunistami, ich miejsce jest na śmietniku historii!
~Smoczek
2020-02-29 16:54:40
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -12
A jeśli w pewnych okolicznościach jedyną możliwością służenia ludziom będzie decydowanie o tym co się dzieje w państwie?
~szary parafianin
2020-02-28 22:43:43
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 11
Hierarchia kościelna w Polsce zamiatała pod dywan krzywdy wyrządzane przez ludzi niegodnych bycia kapłanami przez dziesiątki, setki lat. Wsparcie duchowe ofiar to za mało. Ofiarom trzeba materialne wynagrodzić krzywdy zaznane od kapłanów polskiego kościoła katolickiego. I to im szybciej tym lepliej.
~ggg
2020-02-26 18:28:48
z adresu IP: (89.39.xxx.xxx)
Ocena: 13
Kościół sam się sprowadził do roli pomagiera władzy i tak też powinien zostać oceniony - jako kolaborant i w dużej mierze zaplecze partyjne. Jeden ze związków zawodowych zresztą też jest kolejną przystawką. Nadchodzi zmiana i nie będzie wykręcania się , że to jacyś "oni".
~HGW
2020-02-26 17:47:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Dajcie już spokój z tymi Dyduchami... Skompromitowani ludzie, to nie są młodzi ideowcy, to są byli aparatczycy PZPR i funkcjonariusze państwa, które strzelało do obywateli....
~Komentarz został usunięty
2020-02-26 13:17:34
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~jaś fasola
2020-02-26 10:57:28
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: -10
Dlaczego PRW zaprasza takich pajaców do studia???
~wroc
2020-02-26 10:38:10
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -13
Odpie......się wreszcie od Polskiego Kościoła. Co wam takiego zrobił? Czy to że mówi wam prawdę prosto w oczy? Co wam zrobili księża których zamordowała bezpieka i urząd bezpieczeństwa. Najpierw się z tego rozliczcie.
~jaś fasola
2020-02-26 10:26:19
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: -10
Komuniści jak Pan Dyduch za propagowanie i umacnianie komunizmu w Polsce to powinni być już dawno w historycznym muzeum, a nie mieć wpływ na obecne życie polityczne i społeczne. Żałosne jest w Polsce to, że tak naprawdę komuniści nigdy nie zostali rozliczeni w odpowiedni sposób, tak jak to się odbyło np. w NRD.