Areszt dla stalkera, który nękał swoją byłą partnerkę i groził jej śmiercią

PAP, Radio Wrocław, d | Utworzono: 2020-02-27 11:30
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Jak przekazała w czwartek PAP asp. szt. Sylwia Serafin z KPP w Lubinie, mieszkanka powiatu lubińskiego poinformowała policję, że jest nękana przez byłego partnera, który dzwoni do niej o różnych porach dnia i nocy, nachodzi ją w domu i grozi popełnieniem przestępstwa na jej szkodę. - Zgłaszająca bardzo się wystraszyła, kiedy 29-latek uszkodził jej samochód. Mężczyzna w złości wyrwał przednie kierunkowskazy, rozbił klosze lamp w pojeździe, zniszczył lusterka wsteczne, maskę samochodu oraz poprzecinał opony – przekazała policjantka.

29-latek groził też swojej byłej partnerce śmiercią. - Wdarł się do jej domu i mimo wielu próśb nie chciał opuścić mieszkania. W wyniku szarpaniny spowodował u kobiety obrażenia ciała – poinformowała Serafin.

Po analizie dowodów policjanci zatrzymali stalkera. 29-latek usłyszał zarzuty stalkingu, spowodowania obrażeń ciała, bezprawnego wdarcia się do mieszkania oraz uszkodzenie mienia.

Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama