Emocjonujące starcie i zwycięstwo siatkarzy Cuprum

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-03-02 08:19 | Zmodyfikowano: 2020-03-02 08:28

Już pierwszy set pokazał, że starcie Cuprum z Visłą będzie bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Oba zespoły grały równo i w obronie i w ataku. Przy wyniku 24:22 dla Visły lubinianie zdołali obronić dwie piłki setowe. Potem obronili dwie kolejne i sami wyszli na prowadzenie. Bydgoszczanie jednak również nie pozwolili zakończyć rywalom seta i ostatecznie to oni wygrali 29:27.

Druga partia wyglądała bardzo podobnie, jednak tym razem to lubinianie prowadzili grę, co rusz odskakując rywalom na dwa punkty. Visła do remisu doprowadziła w końcówce, jednak nie poszła za ciosem. Zrobili to za to podopieczni Marcelo Fronckowiaka i po dwóch udanych zagrywkach zwyciężyli 25:23.

Podrażnieni porażką w drugim secie bydgoszczanie kolejną partię rozpoczęli od serii trzech punktów. Cuprum starało się gonić rywali, jednak Ci skutecznie grali na siatce i skutecznie bronili ataki lubinian. Ostatecznie Visła zwyciężyła ten set 25:20.

Goście odpowiedzieli pięknym za nadobne w czwartym secie. Choć początek partii był jeszcze wyrównany, to grające falami Cuprum odskoczyło od rywali na 3 punkty i pod koniec seta jedynie powiększało przewagę. Wygrana lubinian 25:20 oznaczała, że o wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie-break.

W nim od początku kontrolę mieli przyjezdni. Najpierw uciekli rywalom na dwa oczka, potem powiększyli przewagę do trzech punktów. W tym momencie Visła rzuciła się do ataku, jednak Cuprum spokojnie odpierało ataki przyjezdnych i ostatecznie triumfowało w piątym secie 15:12, a w całym spotkaniu 3:2.

Plus Liga:

BKS Visła Bydgoszcz - Cuprum Lubin 2:3 (29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15).

BKS Visła Bydgoszcz: Jakub Peszko, Dawid Woch, Michał Filip, Gonzalo Quiroga, Janusz Gałązka, Michał Masny - Kamil Szymura (libero) - Paweł Gryc, Radosław Gil, Tomasz Bonisławski (libero).

Cuprum Lubin: Mateusz Sacharewicz, Maciej Gorzkiewicz, Bartłomiej Lipiński, Maksim Morozau, Damian Domagała, Kamil Maruszczyk - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Jakub Ziobrowski, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Makoś (libero), Przemysław Smoliński, Robinson Dvoranen, Filip Biegun.