Wciąż nie ma decyzji o karze za korupcję dla Zagłębia Lubin

Dominik Panek | Utworzono: 2008-01-03 17:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Szef wydziału dyscypliny nie chciał ujawnić jak przebiegało dzisiejsze posiedzenie. Wyjaśnił jedynie, że rozmawiano na temat możliwości ukarania obu drużyn. Nie potwierdza natomiast informacji portalu gazeta.pl, że Zagłębie - obecny mistrz Polski sponsorowany przez KGHM i Widzew najpierw chciały poddać się karze, ale gdy usłyszały, że chodzi o degradację wycofały się.

Nie jest to prawda" - podkreśla Michał Tomczak. Nie chce spekulować natomiast na temat tego jakie kary zostaną orzeczone. Nie wykluczył jednak, że może to być degradacja. Kilka tygodni temu w wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław powiedział, że bezwzględnie karą za korupcję powinna być właśnie degradacja. Oprócz tego wydział dyscypliny PZPN może też ukarać kluby ujemnymi punktami i karami finansowymi.

Przed dzisiejszym posiedzeniem wydziału dyscypliny prezes Zagłębia Lubin Robert Pietryszyn wraz z dwoma prawnikami oglądał obciążające klub materiały. Wcześniej nie potwierdził, że po zapoznaniu się z nimi będzie chciał dobrowolnie poddać klub karze. Zagłębie Lubin w sezonie 2003/2004 kiedy walczyło o awans do pierwszej ligi miało kupić 9 meczów, a Widzew 12. Takie dowody zdobyła prokuratura, która byłemu prezesowi klubu miedziowego Jerzemu F. postawiła zarzuty korupcji. W przypadku łódzkiej drużyny podejrzany to były członek rady nadzorczej klubu Wojciech S.

W aferze korupcyjnej w polskim futbolu wrocławska prokuratura postawiła zarzuty już ponad 100 osobom - działaczom piłkarskim, zawodnikom, trenerom, obserwatorom PZPN, sędziom. Według informacji ze śledztwa w korupcję może być zamieszanych nawet ponad 30 klubów z pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Do tej pory skazano 17 osób związanych z korupcją w Arce Gdynia, które dobrowolnie poddały się karze, przyznały do zarzutów złożyły wyjaśnienia. Proces kolejnych 17, m.in. Jacka M., b. prezesa Arki, głównego podejrzanego w tym śledztwie Ryszarda F. pseudonim „Fryzjer" oraz Mariana D. znanego niegdyś działacza piłkarskiego z Katowic toczy się od połowy grudnia (kolejna rozprawa 15 stycznia).

Do tej pory ukarano dyscyplinarnie sześć klubów, m.in. Górnika Łęczna, Górnika Polkowice, Zagłębie Sosnowiec, Piasta Gliwice, Arkę Gdynia i Podbeskidzie Bielsko Białą.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama