Wrocław z apelem, by rozliczać PIT w stolicy Dolnego Śląska

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2020-04-26 09:16 | Zmodyfikowano: 2020-04-26 09:18
A|A|A

fot. Radosław Bugajski

- W ubiegłym roku w ten sposób postąpiło ponad 420 tysięcy mieszkańców - apeluje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk:

Sutryk jako przykład podaje, że już dochód od dziesięciu rozliczających się osób to równowartość np. nowej wiaty przystankowej.

Dzięki szesnastu osobom możemy utrzymać mieszkańca DPS-u przez cały rok, a dochód za PIT od pięćdziesięciu osób to równowartość utworzenia siłowni plenerowej. Roczne utrzymanie Parku Południowego to szacunkowa równowartość dochodów z PITów stu trzydziestu osób.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~majakowski
2020-04-27 19:22:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie płaćcie PITów we Wrocławiu - podziękujcie za ITS, Arlekina, willę dla Tokarczuk, pełnomocników ds. Ukraińców, święta Divali i inne idiotyzmy tego prezydenta i jego poprzednika!
~Prezydent
2020-04-27 14:29:54
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jacek Sutryk czuje się winnym spadkobiercą ludzi przeprowadzających w latach 30. "noc kryształową" i generalnie, jak widać mieszkańców Breslau. Hmm, może jacyś Niemcy sypną mu groszem... Próbował Pan tam apelować, prezydencie? Bo Polacy z Wrocławia, to mogą jednak poczuć się troszkę urażeni i nie chcieć płacić...
~PIT
2020-04-27 14:24:27
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 9
Parady LGBT, trwonienie pieniędzy na słynne "zdjęcia aktoreczek" i różnego rodzaju "inicjatywy (pseudo)kulturowe". Nie, dziękuję. Wolę zapłacić swoje podatki w miejscu, gdzie poważniej traktuje się mieszkańców. Proponuję wszystkim niepochodzącym z Wrocławia lecz. np. z Wałbrzycha, Legnicy, Rawicza i szeregu innych miejscowości, by rozliczali PIT właśnie w tych mniej doinwestowanych miejscach swojego pochodzenia. Duże miasta "wysysają" i drenują z mózgów oraz z młodych, rzutkich ludzi prowincję, która wcześniej ich wykształciła (szkoły na utrzymaniu samorządów) oraz była ich "małą ojczyzną", miejscem dorastania i wychowania. Większość publicznych inwestycji i pieniędzy w Polsce idzie do dużych miast, coraz bardziej dystansując wszystkie niedoinwestowane mniejsze ośrodki, za które coraz bardziej nam wstyd, przez co popadamy w jakieś nieuzasadnione kompleksy. Wystarczy, że pracujemy, żyjemy i wydajemy pieniądze we Wrocławiu na codzień, dajmy coś od siebie tym miejscom naszego pochodzenia, gdzie niejednokrotnie mieszka nasza rodzina, do których wracamy w odwiedziny - rozliczajmy tam PIT, nic nas to nie kosztuje. A Wrocławska władza, jeśli przestanie angażować się ideologicznie, a zamiast tego zacznie bardziej wsłuchiwać się w potrzeby ludzi może kiedyś i zasłuży na nasze podatki. Zazwyczaj to władza może więcej niż my, teraz my mamy trochę kontroli - jeśli coś nam się nie podoba, nie dawajmy im pieniędzy ;)
~Gość
2020-04-27 10:57:56
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Trzeba było wprowadzić pit jako kryterium przyjmowania do przedszkola, żłobka, ulgę ba bilet mpk- może byłaby jakaś motywacja, a tak pa pa, zresztą nie należy rozliczać pitów w gminach stosujących max stawki podatku od własności oszukańczo nazywanego gruntowym i od nieruchomości i to nie dotyczy tylko Wrocławia i okolicznych gmin
~Wszystkim
2020-04-27 03:18:13
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tylko nie ciepłym pyjom
~////
2020-04-27 00:59:22
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
Sutryk planuje kolejną demolkę? Już mu bus-pasy czy tramwaj na Rogowskiej nie wystarczają?
~wrocławianin
2020-04-26 22:36:28
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
Polacy powinni rozliczać PIT tam gdzie jest im wygodniej. To $utryk powinien zachęcać swoim postępowanie aby ludzie rozliczali PIT w mieście rządzonym przez niego. Czy zachęca? Sądząc po wpisach wątpię.
~WROCŁAW TO WIELKI
2020-04-26 21:33:44
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
SHIT - od 30 lat. Mówienie o tym, że w ogóle jest jakąś stolicą to wielki obciach. Stolicą jest dla mnie Warszawa - Kraków - Gdańsk. Wrocław to raczej stał się Rzeszowem albo Bydgoszczą.
~janek
2020-04-26 19:55:42
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 7
Miasto które ma gdzieś potrzeby mieszkańców (Buspasy, brak przedszkoli, dróg na nowych osiedlach) za to ma kasę na zdjęcia aktoreczek, rzeźby, parad kultury nagle zauważyło mieszkańców
~Dolny i Górny Śląsk
2020-04-26 19:15:46
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wrocław jest nie tylko stolicą Dolnego Śląska, ale także całego Śląska.
~OD LAT
2020-04-26 14:05:38
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
NIE ROZLICZAM ŻADNYCH PITÓW. Dlaczego? Bo polscy pracodawcy zatrudniają mnie na czarno. Bardzo bym chciał płacić podatki, ale nie mogę. Polscy pracodawcy płacą naszej załodze najniższą pensję i nikt jeszcze nie jest ubezpieczony. Moja wina? Absolutnie nie. Kogo? Zapytaj pracodawców.
~Stefan
2020-04-26 12:07:40
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: -4
I będziemy mieli z tych pieniędzy? Buspasy i będziemy stać w korkach? Najpierw musimy do Wrocławia dojechać.... Przechodź pan bokiem...