ULEB - Śląsk. Pękła setka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2007-11-21 08:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Szefowie klubu powierzając mu prowadzenie zespołu uzależniali okres tej współpracy, od wyników zespołu. Po drugiej z rzędu wygranej wrocławskich koszykarzy działacze z pewnością mają spory dylemat, tym bardziej, że od pewnego czasu równolegle prowadzone są rozmowy z kilkoma trenerami z zagranicy...

Początek nie zapowiadał tak ofensywnej gry i wysokiego wyniku spotkania. W pierwszej, wygranej 22:20, kwarcie wrocławianie zdobywali punkty głównie z dystansu, gdyż słabiej spisywali się gracze podkoszowi. Goście skutecznie rewanżowali się rzutami 3-punktowymi, co tego dnia było ich najgroźniejsza bronią.
Druga kwarta była znacznie lepsza w wykonaniu graczy Śląska, którzy pokazali w niej kilka efektownych akcji. Dużo ożywienia w poczynania wrocławian wniósł Serb Stević, a świetnie rozgrywał Amerykanin Atkins. Dzięki rzutom za trzy Martina, Tomczyka i bezbłędnego tego dnia Diduszki oraz popisowym kontratakom na przerwę gospodarze schodzili przy 13-punktowym prowadzeniu.
Koszykarze ASCO Śląska utrzymali je przez przez całą trzecią kwartę, choć grali w niej bardzo nierówno i przegrali tę część meczu aż 18:28.

Jeszcze na początku tej odsłony gospodarze prowadzili różnicą 15 oczek, ale po świetnej serii rzutów za trzy Amerykanów Prewitta i Younga, pod koniec przedostatniej kwarty przewaga wrocławian stopniała do dwóch punktów.
O losach spotkania przesądzili najbardziej doświadczeni gracze Śląska.
W decydujacej kwarcie ważne punkty zdobył Hyży, a po przechwycie Tomczyka i rzucie Robinsona na pięc minut przed końcem gospodarze znów prowadzili dziesięcioma punktami 86:76.

Gości pogrążyli rzutami trzypunktowymi Litwin Kiausas i najskuteczniejszy tego dnia w Śląsku Amerykanin Robinson. Wrocławianom w odniesieniu drugiej wygranej w ULEB CUP nie przeszkodziła nawet świetna tego dnia skuteczność rywali w rzutach za trzy (67 proc.) i aż 14 takich trafień.

Kibice w hali Orbita owacyjnie przyjęli celny rzut Atkinsa, po którym zespół ASCO Śląska przekroczył granicę 100 punktów. Tak wysokiego wyniku fani w hali Orbita nie widzieli od dawna. Podobnie jak gry wrocławian, w której tym razem atak zdecydowanie górował nad obroną.

Czy to zapowiedź nowej jakości w Śląsku - pokażą kolejne spotkania.
Już w piątek drużyna wrocławska w meczu ligowym zagra w Kołobrzegu z Kotwicą.

ASCO Śląsk Wrocław - EnBw Ludwigsburg 107:93 (22:20, 32:21, 18:28, 35:24)

ASCO Śląsk Wrocław: Dewan Robinson 18, Oliver Stevic 16, Radosław