Wrocławski sukces na inaugurację ULEB CUP

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2007-11-07 19:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Sukces gospodarzy jest tym cenniejszy, że rywal z Wysp Kanaryjskich, 6. zespół poprzedniego sezonu silnej ligi hiszpańskiej uważany był za faworyta nie tylko tego spotkania, ale także całych rozgrywek grupowych.

Mecz ustawiła pierwsza kwarta wygrana przez wrocławian 25:14. Kibice wreszcie zobaczyli skutecznie grający Ślask - zarówno w ataku jak i w obronie. Od samego początku świetnie spisywali się pozyskani niedawno Amerykanie - Jared Homan i Torell Martin. Ten pierwszy świetnie radził sobie w strefie podkoszowej kończąc mecz z dorobkiem 17 pkt. i 10 zbiórek, Martin był skuteczny zarówno pod atakowanym jak i bronionym koszem. Jego bilans to 13 pkt., 10 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty. To właśnie po jego trafieniu w 15 minucie - ASCO Śląsk miał najwyższe prowadzenie w tym meczu 33:18.

Po przerwie znacznie skuteczniej zaczęli grać goście. Trafienia trzypunktowe najskuteczniejszego zawodnika Gran Canarii - Kanadyjczyka Carla Englisha pozwoliły rywalom zmniejszyć straty do zaledwie jednego punktu. Wrocławianie nie dali jednak sobie odebrać prowadzenia. Znów zagrali agresywniej w obronie, a w ataku ważne punkty zdobywali Oliver Stević i Dominik Tomczyk. Ten drugi jako jedyny w zespole wrocławskim skutecznie tego dnia rzucał za trzy. To właśnie po trafieniu Tomczyka na 4 minuty przed końcem meczu ASCO Śląsk prowadził 65:53. Kolejny zryw przeciwników nie był w stanie odmienić już losów tego spotkania.
We wtorek (13.11) w drugiej kolejce ULEP CUP wrocławianie zagrają w Grecji z Panioniosem Ateny. Wcześniej, bo już w sobotę zespół Śląska w meczu ligowym zagra we Włocławku z Anwilem.