Kolejne nowe komputery dla Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2020-05-21 06:52 | Zmodyfikowano: 2020-05-21 07:11
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Gmina wiejska Chojnów, to jeden z biedniejszych regionów Dolnego Śląska. Jeszcze kilka lat temu ludzie żyli tu głównie z rolnictwa. Nawet przy dużym zainteresowaniu inwestorów przemysłowych na wyrównanie deficytów ekonomicznych trzeba czasu. A potrzeby są spore. W niektórych domach gminy wiejskiej z jednego laptopa korzystało nawet troje dzieci. - Na szczęście ten etap mamy już za sobą - podkreśla Adam Babuśka, starosta legnicki.

- Przekazaliśmy do Zespołu Szkół w Chojnowie 24 laptopy, które kupiliśmy w ramach projektu "Zdalna szkoła" na kwotę niemal 60 tysięcy złotych. Laptopy służyć będą naszym uczniom na przykład w procesie zdalnego nauczania.

Nie jest to pierwsza taka pomoc starostwa dla placówki w Chojnowie. Jeszcze przed wybuchem pandemii w Polsce władze powiatu przekazały do szkolnej pracowni rysunku technicznego 10 komputerów stacjonarnych. Ten sprzęt służy uczniom do nauki z domu od dwóch miesięcy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama