Prof. dr hab. Andrzej Kaleta pozostanie rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-05-28 14:36 | Zmodyfikowano: 2020-05-28 14:36
Prof. dr hab. Andrzej Kaleta pozostanie rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Głosowanie zostało przeprowadzone w trybie zdalnym. Do oddania głosów było upoważnionych 100 członków Kolegium Elektorów. W głosowaniu uczestniczyło ogółem 95 członków kolegium 84 z nich głosowa za kandydaturą prof. dr hab. Andrzeja Kalety. 4 osoby były przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

Rektor Andrzej Kaleta z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu związany jest od 40 lat. Jest Jego absolwentem. Od 2002 r. kieruje Katedrą Zarządzania Strategicznego. Doktorat obronił w 1988 r., stopień doktora habilitowanego w 2000 r. a nominację profesorską otrzymał w 2014 r. Jest autorem około 200 publikacji na temat zarządzania. Kieruje uczelnią od 2016 r.. W pracy naukowej rektor Andrzej Kaleta zajmuje się zagadnieniami zarządzania strategicznego, strategii konkurencji i przedsiębiorczości.

Prof. Andrzej Kaleta pragnie kontynuować zmiany wprowadzane w mijającej kadencji, które zwiększyły potencjał rozwojowy uczelni i przygotowały ją na trudne wyzwania przyszłości. Profesor Andrzej Kaleta widzi Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jako uniwersytet biznesu - lidera zmian - czyli uczelnię, wyróżniającą się w regionie, realizującą oryginalne badania znaczące dla międzynarodowej nauki, rozwijającą, w nowoczesny sposób kompetencje przyszłości, będącą cenionym partnerem biznesu jako źródło talentów, kompetencji i wiedzy, uczelnię będącą atrakcyjnym środowiskiem pracy i rozwoju najbardziej utalentowanych i zaangażowanych pracowników oraz opartą na organizacji i technologiach przyszłości.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.