Ponad 1 mln zł wsparcia dla zakładów aktywności zawodowej

WK, PAP | Utworzono: 2020-05-29 15:15
A|A|A

fot. Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej

 - ZAZ-y to niezwykle istotne miejsca. Jak wielu podmiotom, również im trzeba pomóc, by przetrwały czas epidemii. ZAZ jest typowym przedsiębiorstwem społecznym. Jego cele polegające na tworzeniu miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami oraz zapewnieniu im szans na integrację społeczną i zawodową osiągane są dzięki działalności ekonomicznej – powiedział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Dodał przy tym, że w warunkach koronawirusa działalność ZAZ-ów stała się niemożliwa, bądź jest mocno ograniczona.  - W związku z tym zmniejszyły się przychody ZAZ-ów ze sprzedaży towarów czy świadczonych usług. Najbardziej dotkniętym obszarem ich działalności, gdzie najwyraźniej widać negatywny wpływ wirusa, są usługi dla branży hotelarskiej czy usługi cateringowe – zauważył.

W województwie dolnośląskim działa osiem zakładów aktywności zawodowej, z czego dwa – w Oławie i w Dzierżoniowie – powstały w tej kadencji zarządu województwa.

Dodatkowe środki będą wykorzystane na pokrycie zwiększonych kosztów wynikających z przepisów związanych ze stanem epidemii, kosztów poszerzenia profilu produkcji czy usług, np. zakupu maszyn do szycia, czy urządzeń do produkcji przyłbic, a także kosztów stałych związanych z prowadzoną działalnością, która teraz została zaprzestana lub ograniczona.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama