Dłużnicy ze Strzegomia. Są winni miastu ponad 6 milionów złotych

Bartosz Szarafin, mh | Utworzono: 2020-06-09 06:29 | Zmodyfikowano: 2020-06-09 06:31
A|A|A

fot. Facebook

Rekordzistka zalega miastu ponad 120 tysięcy zł za mieszkanie i wnioskuje, by gmina je wyremontowała. Inni podnajmują garaże osobom trzecim, a sami nie płacą za nie miastu. Władzom Strzegomia skończyła się cierpliwość - mówi w rozmowie z Radiem Wrocław - burmistrz
Zbigniew Suchyta:

Burmistrz dodaje, że wszyscy otrzymają wypowiedzenia, ale na tym nie koniec:

Dlatego w ramach nowo-budowanego osiedla - miasto wybuduje tak zwane mieszkania tymczasowe. Będą do nich eksmitowane osoby, które mają wyroki sądowe za nie płacenie czynszów i nie przysługuje im lokal socjalny. Magistrat liczy, że wspólnie mieszkanie np. z 3 obcymi osobami w jednym lokalu - zmotywuje dłużników uchylających się od obowiązku zapłaty do uregulowania zaległości. Wypowiedzenia dla osób zalegających z czynszami jeszcze w tym miesiącu.

Strzegom planuje w listopadzie złożyć wniosek o granty na budowę do Banku Gospodarki Krajowej. Wybrano już lokalizację, przygotowano koncepcję i podpisano umowę na projekt. Realizacja będzie mogła ruszyć w przyszłym roku. W pierwszej kolejności powstaną budynki z pomieszczeniami tymczasowymi i noclegownia z pełnym zapleczem dla bezdomnych. Później mieszkania o podwyższonym standardzie dla seniorów, niepełnosprawnych, a także pełnoletnich wychowanków domów dziecka. Niedaleko będzie też funkcjonował Ośrodek Pomocy Społecznej.

Lokale dwuosobowe o powierzchni 26 m2 będą skierowane do ludzi samotnych, czy opuszczających dom dziecka. Czasem nie trzeba wiele, by pomóc komuś stanąć na nogi - mówi Zbigniew Suchyta:

Stąd pomysł na postawienie nowych budynków z małymi lokalami. Niedaleko powstanie też Ośrodek Pomocy Społecznej. Do budynków zostaną doprowadzone drogi dojazdowe.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama