Dwóch młodych siatkarzy dołącza do Gwardii Wrocław

WK, mat.prasowe | Utworzono: 2020-06-18 06:32 | Zmodyfikowano: 2020-06-18 07:45

Pieknik zaczynał swoją siatkarską drogę we Wrocławiu. Za to Nowik do Wrocławia przybył po okresie sportowego wychowania w SPS Lębork oraz Treflu Gdańsk. W poprzednim sezonie jeden i drugi grali dla grup młodzieżowych Gwardii Wrocław. Teraz dołączyli do teamu Gwardia Wrocław Academy, dodatkowo dostając szansę do trenera pierwszoligowców z dolnośląskiej stolicy, Krzysztofa Janczaka.

Tak właśnie powinna wyglądać droga perspektywicznych siatkarzy z Gwardia Wrocław Academy. Potwierdzenie, że praca przynosi efekty i można spełniać marzenia o byciu w seniorskim zespole, z ciekawą wizją na przyszłość. A to może zaoferować KFC Gwardia. Tytus Nowik to wielokrotny medalista imprez mistrzowskich na różnych szczeblach rozgrywek młodzieżowych. Do tego reprezentant Polski, który potrafi wziąć na siebie ciężar grania. Teraz jest przekwalifikowany z atakującego na przyjmującego i dobrze dojrzewa do tej roli. W przypadku Oskara mówimy o ogromnych postępach w ostatnim czasie. W czerwcu zeszłego roku kończył wiek młodzika. A już w kolejnym sezonie, był kadetem i grał w drużynie juniorów. Staszek Szewczyk jako jego pierwszy trener, jeszcze w młodzikach, poświęcił mu sporo czasu, pomagając w stawianiu ważnych, siatkarskich korków. Ostatni sezon to już droga od kadeta do juniora w przypadku Pieknika. Cieszymy się, że Oskar nabiera coraz większej pewności na boisku – mówi koordynator GWR Academy, Tomasz Barański.

Nowik oraz inny Gwardzista, Kamil Szymendera, w ostatnim czasie byli na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów młodszych w Zakopanem. Nowy przyjmujący KFC Gwardia od 20 czerwca powraca ponownie do pracy reprezentanta, na zgrupowaniu w Spale.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.