Zdecydował gol w samej końcówce. Głogowianie pokonani w Opolu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-06-20 07:45

W jesiennym meczu tych drużyn górą był Chrobry, który zwyciężył 3:2, dzięki trafieniu Michała Ilkowa-Gołąba w ostatniej minucie. W rewanżu to głogowianie stracili gola w samej końcówce i nie zdołali odskoczyć od rywala w walce o utrzymanie.

Pierwsi groźnie zaatakowali opolanie. Strzał Tomasa Mikinica z 4. minuty był jednak minimalnie niecelny. 5 minut później piłka wylądowała w siatce gospodarzy. Po wrzutce Adriana Benedyczaka celną główką popisał się Mikołaj Lebedyński. Sędzia w tej sytuacji dopatrzył się jednak pozycji spalonej i gola nie uznał. Chrobry szukał więc kolejnych szans, a taką w 30. minucie miał Miłosz Kozak. Zawodnik Chrobrego wykorzystując mokrą murawę spróbował z dystansu, ale dobrze interweniował bramkarz Odry - Mateusz Kuchta.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga głogowian. Uderzali kolejno Mikołaj Lebedyński, Szymon Drewniak i Miłosz Kozak, ale w żadnym przypadku futbolówka nie znalazła drogi do środka bramki. Rywale mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale dość długo nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji strzeleckich. Tak było do 88. minuty. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Janus, a Piotr Żemło pokonał Michała Szromnika, ustalając wynik spotkania.

Po porażce w Opolu Chrobry znów znalazł się tuż nad strefą spadkową. Kolejny mecz głogowianie rozegrają w 26 czerwca. O godz. 15.00 Pomarańczowo-Czarni zmierzą się u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Żemło 88'

Odra: Mateusz Kuchta - Kacper Tabiś (59' Jarosław Czernysz), Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Patryk Janasik - Miłosz Trojak - Tomas Mikinic, Sebastian Bonecki (46' Rafał Niziołek), Mateusz Czyżycki, Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech (77' Szymon Skrzypczak).

Chrobry: Michał Szromnik - Przemysław Stolc, Oliver Praznovsky, Kamil Juraszek, Jarosław Ratajczak (89' Damian Piotrowski) - Miłosz Kozak, Szymon Drewniak, Robert Mandrysz (85' Krzysztof Kubica), Marcel Ziemann (71' Maksymilian Banaszewski) - Adrian Benedyczak, Mikołaj Lebedyński.

Żółte kartki: Piech, Czyżycki, Żemło, Trojak (Odra) oraz Ziemann, Juraszek, Mandrysz, Drewniak (Chrobry).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).