Aqua Zdrój znów będzie otwarty

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2020-07-03 13:15 | Zmodyfikowano: 2020-07-03 13:20
Aqua Zdrój znów będzie otwarty - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Obiekt miał ruszyć z początkiem lipca, jednak nie udało się go przygotować na ten termin. Obecnie są prowadzone prace, które zminimalizują kontakt między gośćmi kompleksu. Zmieniana jest organizacja strefy kasowej i wejścia, tak by korzystający z obiektu nie mijali się.

- Wszystko przez to, że okres epidemiczny może nam towarzyszyć jeszcze przez kolejne miesiące - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha:

- Na początek miasto proponuje krótsze godziny otwarcia - mówi Krzysztof Urbański pełniący obowiązki prezesa Aqua Zdroju:

W ramach odmrażania sportu udało się ten cofnąć wypowiedzenia pierwszych sześciorga pracowników. Zarząd obserwuje sytuację na rynku i nie wyklucza, że wkrótce kolejni z blisko setki pracowników objętych grupowymi zwolnieniami będą mogli być spokojni o miejsce pracy.

W ramach odmrażania sportu ruszy też hotel i restauracja należące do kompleksu. Zdecydowano także o otwarciu od tej pory stadionu przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze. Będzie czynny 7 dni w tygodniu.

Nowe zasady w kompleksie przetestowano podczas odbywających się w ostatnich dnia meczy w siatkówkę. Dla wałbrzyskiego kompleksu była to ważna próba organizacyjna przed wznowieniem pracy. Ten egzamin zaliczono na piątkę, a rezultatem ma być otwarcie Parku Wodnego już w najbliższy weekend, 11 lipca.

Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ, jako pierwszy ośrodek w Europie i na świecie podejmował i współorganizował mecze narodowej reprezentacji siatkówki kobiet po powrocie do nowej rzeczywistości. Zamiast kibiców na trybunach siedziały "kartonowe avatary". Za to mecz można było oglądać dzięki transmisji na telebimie przed obiektem - w kinie samochodowym.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.