Amerykanie kupują wrocławski Hydral

(PAP), Marcin Moneta | Utworzono: 2010-09-08 18:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Samolot z silnikami wyprodukowanymi przez Hamilton Sundstrand Corporation (Fot. Wikipedia)

Zakłady przejmuje Hamilton Sundstrand Corporation. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, przedwstępną umowę sprzedaży udziałów PZL Wrocław podpisali w Warszawie przedstawiciele amerykańskiej firmy i Agencji Rozwoju Przemysłu. Finalizację transakcji przewidziano na grudzień 2010 r.

- Dla przyszłego rozwoju spółki istotne jest również zapewnienie przez nowego właściciela dostępu do kapitału i najnowocześniejszych technologii. Inwestor planuje podwojenie uzyskiwanego przez PZL Wrocław poziomu sprzedaży w okresie 5 lat oraz zrealizowanie programu inwestycyjnego na poziomie co najmniej 65 mln zł - podkreśliła rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu Roma Sarzyńska-Przeciechowska w rozmowie z PAP.

PZL Wrocław Sp. z o.o. zatrudnia ok. 500 pracowników i produkuje głównie układy paliwowo-regulacyjne do silników lotniczych oraz układy, wyroby i detale hydrauliczne sterowania i kontroli lotu do samolotów i śmigłowców. W spółce - w ramach realizowanego programu restrukturyzacji - został skoncentrowany majątek i podstawowa działalność produkcyjna Kombinatu PZL Hydral S.A.

Hamilton Sundstrand Corporation i jej spółki wchodzą w skład koncernu grupy United Technologies Corporation - światowego lidera w branży lotniczej i budowlanej, który obecnie zatrudnia w Polsce 7000 osób. Firma jest właścicielem Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu, WSK "PZL-Rzeszów" S.A. oraz Pratt&Withney w Kaliszu.

(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama