Służby mundurowe rekrutują: Już na starcie oferujemy niezłe pieniądze

Justyna Kościelna, KM | Utworzono: 2020-07-08 06:30 | Zmodyfikowano: 2020-07-08 06:30
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

3 tys. netto na starcie, ale chętnych - na razie - brak. Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu szuka ludzi do pracy. Do obsadzenia jest 45 wakatów, m.in. w oddziale celnym na lotnisku i referacie dochodzeniowo-śledczym.

- Rekrutacja jest trzyetapowa. Na początku trzeba zdać test wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej - mówi Sebastian Polański z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu:

Kandydat musi też przejść test sprawności fizycznej i test psychologiczny na samym końcu odbywa się test kompetencyjny i rozmowa kwalifikacyjna.

- Już na starcie oferujemy niezłe pieniądze - dodaje Sebastian Polański:

Chętnych do pracy w budżetówce brakuje, ale wkrótce może się to zmienić - z powodu pandemii wiele firm planuje redukcje etatów. Według najnowszych danych dolnośląskiego urzędu pracy, bezrobocie w regionie wyniosło w maju 5,5 proc. - o 0,6 więcej niż rok temu. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie górowskim, złotoryjskim i wałbrzyskim.

Nie tylko skarbówka szuka funkcjonariuszy - dużą rekrutację prowadzi też dolnośląska policja, która próbuje skusić kandydatów pensją 3,8 tys. zł netto. O zatrudnienie w służbach państwowych mogą ubiegać się wyłącznie obywatele polscy o nieposzlakowanej opinii.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama