Piłka ręczna: Zwycięstwa Zagłębia i Miedzi

| Utworzono: 2010-09-11 23:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Miedź w wyjazdowym spotkaniu z Nielbą Wągrowiec prowadziła od samego początku i wydawało się, że bez trudu zdobędzie dwa punkty. Do przerwy było 15:11.

W drugiej połowie Nielba zaczęła odrabiać straty, a legniczanie zupełnie się pogubili. Gospodarze w końcówce opadli z sił. Wykorzystał to Miedź i wygrała 29:25.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosły szczypiornistki Zagłębia Lubin. Wicemistrzynie Polski pokonały w Koszalinie Politechnikę 32:26, choć w drugiej połowie rywalki toczyły równorzędny pojedynek. Górę wzięło doświadczenie podopiecznych Bożeny Karkut.

Ambitnie walczył KPR Jelenia Góra. Ale debiut przed własną publicznością nie był ostatecznie udany. KPR przegrał z Piotrcovią 29:32.

KU AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:32 (10:16)
Najwięcej bramek: dla Politechniki - Joanna Dworaczyk 4, Aleksandra Kobyłecka, Joanna Chmiel i Dorota Błaszczyk - po 3;
dla Zagłębia - Jelena Bader 9, Joanna Obrusiewicz 7.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:32 (16:18)
Najwięcej bramek: dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 9, Marta Dąbrowska 6;