Jakub Wójcicki został piłkarzem Zagłębia. To nie jedyny ruch "Miedziowych"

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2020-07-31 18:03 | Zmodyfikowano: 2020-07-31 18:06
A|A|A

fot. mat. prasowe

Jakub Wójcicki to zawodnik doskonale znany z występów w PKO Ekstraklasie. Ostatnie 2,5 roku spędził w Jagiellonii Białystok, dla której rozegrał 62 mecze, zdobył 2 gole i zaliczył 4 asysty. Wcześniej na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, Wójcicki występował dla Cracovii oraz Zawiszy Bydgoszcz.

To właśnie w barwach klubu z Bydgoszczy zagrał najwięcej spotkań, bo aż 148. W tych meczach 15 razy wpisywał się na listę strzelców i aż 27-krotnie zaliczał ostatnie podanie przy trafieniach kolegi z zespołu.

Łączny bilans gier Wójcickiego w PKO Ekstraklasie to 211 meczów, 7 goli i aż 30 asyst! Szczebel niżej Jakub wystąpił w 59 spotkaniach i zaliczył 11 trafień i 13 asyst.

W poprzednim sezonie Wójcicki był podstawowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok, dla której rozegrał 27 spotkań i zaliczył 3 asysty.

Ponadto Zagłębie poinformowało, że podpisało trzyletni kontrakt z Mateuszem Bartolewskim. 22-letni obrońca ostatnio występował w Ruchu Chorzów. W zeszłym sezonie rozegrał 14 meczów i strzelił trzy bramki.

"Miedziowi" przedłużyli także umowę z jednym z graczy. Dominik Jończy zostaje w Lubinie na kolejny rok. 23-letni obrońca w minionym sezonie rozegrał cztery mecze w PKO Ekstraklasie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama