Plan sparringowych spotkań siatkarek Volley Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-08-12 07:00
A|A|A

Volley Wrocław swoje przygotowania do sezonu 2020/2021 rozpoczął już na początku lipca. Ten miesiąc upłynął wrocławiankom na żmudnych ćwiczeniach w siłowni, przeplatanych zajęciami na piasku, bowiem zespół przygotowywał się do udziału w PreZero Grand Prix. Ten rozdział przygotowań zakończył się z początkiem sierpnia, kiedy to podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego miały możliwość rozpoczęcia treningów w hali.

Po dosyć żmudnym i z siatkarskiego punktu widzenia nudnym lipcu, zespół wchodzi w dużo ciekawszy czas dla siatkarek. Lipiec poświęciliśmy głównie na przygotowanie organizmów zawodniczek do pełnych obciążeń treningowych w sierpniu i wrześniu. Praktycznie wszystkie siatkarki poczyniły progres motoryczny i myślę, że są już gotowe na “prawdziwą” siatkówkę – powiedział Wojciech Kurczyński, pierwszy trener Volley Wrocław.

Od początku sierpnia siatkarki pracują już nad przygotowaniem siatkarskim do nowego sezonu. Prócz standardowych zajęć w hali – treningów indywidualnych i w szóstkach – siatkarki czeka seria sparingów i meczów kontrolnych, które pozwolą jeszcze lepiej przygotować się do nowego sezonu. W czwartek i piątek zawodniczki Volley zagrają z BKSem Bielsko–Biała. 

Plan kolejnych sparingów wygląda następująco:

18.08 – Volley Wrocław – ŁKS Łódź
19.08 – Volley Wrocław – MKS Kalisz
22.08 – ŁKS Łódź – Volley Wrocław
28.08 – Volley Wrocław – SC Potsdam
29.08 – Volley Wrocław – SC Potsdam
03.09 – Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław
11.09 – Volley Wrocław – BKS Bielsko Biała
12.09 – Volley Wrocław – BKS Bielsko Biała

W sumie w okresie przygotowawczym rozegramy 10 spotkań. Uważam, że jest to optymalna liczba, a dobór przeciwników równie zasadny. Mamy mocnych sparingpartnerów, ale i nasz zespół będzie mocny w tym sezonie, o czym przekonuję się na każdym treningu – mówi Kurczyński. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama