Gdzie są pieniądze na stypendia studentów Politechniki Wrocławskiej?

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2020-08-20 12:00 | Zmodyfikowano: 2020-08-20 11:35
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Najlepsi z najlepszych mogą starać się o pieniądze - 2,5 tysiąca złotych, w ramach programu stypendialnego Santandera. Zgodnie z umową stypendia miały trafić na konto Politechniki Wrocławskiej w marcu i jak zapewnia Wojciech Leśniewski z organizacji - trafiły:

Stypendyści kontaktowali się z uczelnianą jednostką wielokrotnie. - Słyszeliśmy różne scenariusze - że przez epidemię jest problem z finansami, ale też zwodzono nas, że przelewy zaraz wyjdą. Czasem słyszeliśmy także, że nikt nie wie co ze sprawą - żali się jeden ze studentów. - Taką sytuację można zaakceptować przez tydzień, nawet miesiąc. Ale nie przez pół roku. - dodaje.

Jak mówi Wojciech Leśniewski - Santander, zgodnie z umową pieniądze wysłał w marcu na konto uczelni:

Pieniądze miała przekazać na konta studentów Politechnika, jednak od marca minęło pół roku, a pieniędzy nadal nie ma. Agnieszka Niczewska tłumaczy, że przelewy wyszły dzisiaj i powinny najpóźniej w poniedziałek być już na kontach studentów:

Uczelnia zapowiedziała, że wyciągnie konsekwencje wobec osób winnych zaistniałej sytuacji.

Tydzień temu nasza redakcja podjęła próbę ustalenia gdzie są pieniądze. Wtedy dyrektor biura spraw studenckich powiedział, że przez sytuację epidemiologiczną faktycznie były problemy, jednocześnie winę ponoszą także sami studenci, którzy mieli dostarczyć dokumenty związane z kwestiami podatkowymi, których dwójka z nich nie dostarczyła i "choć uczelnia nie jest bez winy, stypendyści również" - powiedział w rozmowie telefonicznej Michał Skalny (wypowiedź nieautoryzowana). W kolejnej rozmowie telefonicznej w piątek 14 sierpnia zapewniał, że dokumenty są już zaktualizowane i pieniądze mają zostać przelane jeszcze tego samego dnia (wypowiedź nieautoryzowana).

Niestety, w środę stypendyści poinformowali nas, że pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Szef działu studenckiego przestał także odbierać telefon. Po kontakcie z biurem prasowym otrzymaliśmy informację, że Politechnika Wrocławska dzisiaj wyda komunikat w tej sprawie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama