Nie zostaną ukarani za drastyczne zdjęcia w przestrzeni publicznej

, PP | Utworzono: 2020-08-24 18:00 | Zmodyfikowano: 2020-08-24 18:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl/Andrzej Andrzejewski

Piotr Szereda, oskarżyciel publiczny tłumaczy dlaczego straż miejska uważa, że aktywiści popełnili wykroczenie.

W trakcie postępowania sądowego do sprawy włączyła się prokuratura, która zawnioskowała o umorzenie postępowania. Sąd nie miał więc wyboru i dzisiaj umorzył sprawę.

Adam Brawata z Fundacji Pro - Prawo do Życia nie ma sobie nic do zarzucenia.

Drastyczne zdjęcia prezentowane są w wielu miejscach we Wrocławiu, m.in. w Rynku czy w pobliżu szpitali.

Zgodnie z Kodeksem wykroczeń za umieszczanie w przestrzeni publicznej nieprzyzwoitych treści grozi kara nagany lub grzywny do 1500 zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rozumiem
2020-08-29 09:13:32
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
że teraz można już w pełni legalnie powtarzać publicznie kłamstwa, ale sąd na wniosek pisowskiej prokuratury umorzy sprawę? No genialnie. Pamiętajcie jednak towarzysze z Ordo sruris - każdy kij ma dwa końce i kiedyś wam się może oberwać.
~Janek
2020-08-25 15:21:26
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sąd nie miał wyjścia??? A od kiedy prokuratura wydaje wyroki?! Albo redaktor niedouk albo celowy łgarz szkalujący obrońców życia, których nazywa aktywistami antyaborcyjnymi, jakby nie chodziło o życie dzieci tylko budowę obwodnicy. Tak się właśnie kształtuje poglądy słuchaczy i czytelników, broń Panie Boże słuchać takiego radia!
~old
2020-08-25 11:15:23
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -7
Nie interesują mnie osobiste poglądy pani Gadawy. Czy ta osoba nie potrafi - czy nie chce - zrobić informacji obiektywnej i -cytuję :" nie ma sobie nic do zarzucenia." ??? A wagina w tęczy na czele procesji i wyzywająco poumalowywani mężczyźni na Pani ulubionych demonstracjach to nie jest drastyczne i nieprzyzwoite ? Przecież to, że może Pani uprawiać swoja propagandę to dlatego, ze ktoś Pani w swoim czasie pozwolił się urodzić i żyć!Rozumiesz, Dziecko ???
~Gdzie ten marcin
2020-08-25 00:07:06
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -1
rada programowa? Na wzgórzach Golan ?
~lola
2020-08-24 21:38:08
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -4
A aborcja jest przyzwoita? A " materiały "pani Gadawy są przyzwoite?
~enter
2020-08-24 19:03:46
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: -2
Znaczy z lektury artykułu wynika, że sąd jest instytucją ubezwłasnowolnioną i to co powie jemu prokuratura jest wiążące, oraz niemożliwe jest oskarżanie przez oskarżyciela posiłkowego . Naprawdę niesamowite, zachodzi zatem pytanie czy istnienie sądu w takim wypadku ma sens.
~////
2020-08-24 19:02:59
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -10
Sutryk nie widział paczki papierosów. Na niej to dopiero drastyczne są fotografie.
~Brawo sąd!
2020-08-24 18:23:15
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -9
To strażnicy miejscy powinni zostać ukarani za to,że wykonywali bezprawne działania i nękali ludzi za opis prawdy! Ale największą karę powinien dostać ich mocodawca Sutryk,który wpływał na podległa sobie straż i zastraszał poprzez nią ludzi,którzy pokazali prawdę,że aborcja to zabójstwo!