Spotkanie promujące książkę "Generator. Lech Twardowski"

Dorota Kuźnik, mat. prasowe | Utworzono: 2020-08-26 10:26 | Zmodyfikowano: 2020-08-26 10:27
A|A|A

fot. materiały prasowe

Generator. Lech Twardowski to unikatowa publikacja o twórczości artysty, do której teksty napisali: Anna Chmielarz, Marcin Ludwin, Anna Markowska, Marek Śnieciński, Andrzej Turowski, Janusz Zagrodzki. Książka – bogato ilustrowana reprodukcjami dzieł malarskich Twardowskiego – zachęca czytelnika do zajęcia pozycji pomiędzy słowem i obrazem. Dzięki niej uzyska on odświeżającą perspektywę w spojrzeniu na otaczający świat – zobaczy go jako przestrzeń zdziwienia, tajemnicy i wolności, gdzie wszystko jest możliwe, bo nic – nawet omawiane malarstwo – nie jest stworzone do końca.
Rozmowa będzie dotyczyć twórczości Lecha Twardowskiego w kontekście m.in. malarstwa i roli sztuki abstrakcyjnej w dobie kultury unieważnienia (tzw. cancel culture), tradycji kontrkulturowej Wrocławia, artystycznej emigracji, oraz zmieniających się dyskursów historii sztuki, w tym postwizualności, postsekularyzmu i zwrotu afektywnego. Mile widziane jest poszerzanie perspektywy dyskusji przez uczestników spotkania.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (maks. 25 osób). Chęć uczestnictwa można zgłaszać do 1.09.2020 r. do godz. 12.00 na adres: wydawnictwa@okis.pl
Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Ośrodka Kultury i Sztuki na Facebooku. Start: godz. 18.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama