Powakacyjne polityczne układanki [POSŁUCHAJ]

, GN | Utworzono: 2020-08-31 12:24 | Zmodyfikowano: 2020-08-31 12:28
A|A|A

fot. Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/flickr.com (Creative Commons)

W Koalicji Obywatelskiej nadal nie milkną echa głosowania w sprawie podwyżek m.in. dla posłów, senatorów i ministrów. Przypomnijmy, że większość posłów PO zagłosowała, tak jak politycy partii rządzącej, za podwyżkami. Senat zablokował jednak zmiany. Takie zachowanie nie spodobało się niektórym działaczom. Partyjną legitymacją rzucił burmistrz Kłodzka Michał Piszko, który na znak protestu postanowił odejść z Platformy. Szef dolnośląskich struktur PO Jarosław Duda zapewnia, że partii nie grozi rozłam:

Poseł Janusz Korwin-Mikke nie ukrywa, że Konfederacja będzie chciała wykorzystać sytuację  Platformy:

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej mają spotkać się na wyjazdowym posiedzeniu klubu. Część działaczy będzie domagała się, aby szef Platformy Borys Budka przestał być także szefem klubu parlamentarnego. Mówi, że na tym stanowisku mógłby go zastąpić np. Tomasz Siemoniak lub Izabela Leszczyna.

Więcej też: Bogdan Zdrojewski: Leszczyna za Budkę? Platformie Obywatelskiej przyda się radykalna zmiana

Z kolei Zjednoczona Prawica nowy sezon polityczny rozpocznie od rekonstrukcji rządu. W związku z tym wiele się mówi o personaliach i o tym, kto na zmianach najwięcej zyska, a kto straci.

Wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski zapewnia, że zmiany nie spowodują kryzysu w obozie władzy:

O przyszłości myśli także Polskie Stronnictwo Ludowe. Paweł Gancarz, przewodniczący Ludowców na Dolnym Śląsku jest przekonany, że koalicja PSL-u z Pawłem Kukizem będzie trwać:

W rządzie Mateusza Morawieckiego w ostatnim czasie już doszło do dwóch sporych zmian Adam Niedzielski został ministrem zdrowia, a Zbigniew Rau jest nowym szefem dyplomacji.

Posłuchaj: Mateusz Morawiecki gościem Radia Wrocław

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

Część 1:

Część 2:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama