Koszykarze Śląska przegrali ze Stelmetem Zielona Góra

Robert Skrzyński | Utworzono: 2020-09-04 19:30

Nie było niespodzianki w meczu 2. kolejki ekstraklasy koszykarzy. Zawodnicy Śląska Wrocław przegrali ze Stelmetem Zielona Góra 58:78.

Po efektownej wygranej na inaugurację z Astorią Bydgoszcz drużynie trenera Olivera Vidina nie udało się zaskoczyć mistrzów Polski. Stelmet od początku spotkania grał niezwykle skutecznie zarówno pod własną, jak i pod atakowaną tablicą. W pierwszej kwarcie zespół z Zielonej Góry zdobył aż 28 punktów i uzyskał przewagę nad Śląskiem.

Świetny mecz w barwach Stelmetu rozgrywał Marcel Ponitka. W drużynie Śląska punktował Strahinja Jovanović. Ostatecznie po dwóch kwartach wrocławski zespół przegrywał 27:45.

Gdy w trzeciej kwarcie parkiet po dwóch niesportowych faulach musiał opuścić Garrett Nevels szanse na choćby zbliżenie się do Stelmetu zdecydowanie zmalały. Po 30. minutach Śląsk przegrywał 41:62.

W ostatniej kwarcie gra się wyrównała. Stelmet utrzymywał bezpieczną, wysoką przewagę i ostatecznie pokonał zespół Śląska 78:58.

Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra 58:78 (16:28, 11:17, 14:17, 17:16)

Śląsk: Strahinja Jovanović 15, Garrett Nevels 10, Michał Gabiński 6, Kacper Gordon 6, Elijah Stewart 5, Akos Keller 4, Jakub Musiał 3, Aleksander Dziewa 3, Ivan Ramljak 2, Szymon Tomczak 2, Jan Wójcik 2, Maksymilian Zagórski 0.

Stelmet: Iffe Lundberg 17, Geoffrey Goselle 14, Marcel Ponitka 12, Cecil Williams 10, Blake Reynolds 10, Janis Berzins 5, Daniel Szymkiewicz 4, Łukasz Koszarek 3, Filip Put 3, Kacper Traczyk 0.