Król Lear, Polskie rymowanki i Akademia Pana Kleksa, 55 Festiwal Wieniawskiego (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-09-09 15:09 | Zmodyfikowano: 2020-09-09 15:10

'Król Lear' to najnowsza propozycja do obejrzenia od najbliższego weekendu w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Same ostrzące apetyt wydarzenia: reżyseruje wielka Anna Augustynowicz, występują aktorki (tak, aktorki) Teatru Modrzejewskiej oraz Teatru Kochanowskiego w Opolu. A w roli głównej Mirosław Zbrojewicz! W naszym studiu wraz z Panią Anną dyrektor Jacek Głomb (więc i wątku konkursowego nie zabraknie).

Marta Streker, reżyserka przedstawienia-albumu 'Polskie rymowanki albo ceremonie', zrealizowanego w ramach Kultury w Sieci przez Wrocławski Teatr Lalek. Sztuka Andrzeja Błażewicz to finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, a znakomitej Marty Streker przedstawiać nie musimy. Za to z nią rozmawiamy. Premiera online 12 września.

Zbigniew Prażmowski, a więc jeszcze raz lalki, tym razem Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Nowy sezon i najnowsza premiera - nr 342 w dziejach najstarszej dolnośląskiej sceny - 'Akademia Pana Kleksa'. Legendarny i kultowy równocześnie tytuł, ogromne oczekiwania, no i odpowiedzialność za inscenizację i wykonanie przed artystami (reżyseruje Karolina Maciejaszek).

W Szczawnie-Zdroju startuje 55. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego (3 dni, ale za to jakie). Opowiada Maciej Kieres, szef festiwalu.

Do usłyszenia i zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w DAB+, aplikacjach mobilnych.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.